İsim Arama

Circe İsminin Anlamı Nedir? Circe Ne Demek?

Circe ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Circe isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Circe isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Circe isminin anlamı nedir? Circe ne demek?

Circe isminin anlamı nedir?
  • Circe isminin cinsiyeti: Kız
  • Circe isminin kökeni: Yunanca
  • Circe isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Circe ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Circe ismindeki harf sayısı: 5
  • Circe isminin rengi: Pembe
  • Circe isminin nitelikeri: Huysuz, Yaramaz, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Circe

Circe isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Circe ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Circe isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Circe İsmiyle Uyumlu İsimler

Circe İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Circe, Ciryal, Dirce, Cirila

Circe İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Erce, Cirilio, Cirillo, Ciriaco

Circe ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Circe İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Circe İsmi Konulabilir Mi?

Circe isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Circe isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Circe İsmi Caiz Mi?

Circe ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Circe isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Circe İsminin Özellikleri

Circe isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Circe İsminin Sayı Analizi

Circe isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
İ: 12
R: 21
C: 3
E: 6

Circe isminin numerolojik değeri: 45

Circe İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Circe İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
Ciğerim kalbim güzel
Elleri elinde olmalı yarin derler

Circe İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Circe isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Circe

Circe İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Circe isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Circe

Circe İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Circe isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Circe

Circe İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Circe ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Circe İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Circe ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Enerjik, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Circe İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Circe ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Kırılgan, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Circe isminin Notasyonları Nelerdir?

Circe isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
İ: İzmir
R: Rize
C: Ceyhan
E: Edirne

Circe Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İrfan
R: Rasim
C: Cemal
E: Ekrem

Circe isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
İ:
R: Romeo
C: Charlie
E: Echo

Circe isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İstif
R: Reis
C: Cemal
E: Engin

Circe İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Circe ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Circe ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Circe ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Circe İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.