İsim Arama

Cirila İsminin Anlamı Nedir? Cirila Ne Demek?

Cirila ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cirila isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cirila isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cirila isminin anlamı nedir? Cirila ne demek?

Cirila isminin anlamı nedir?
  • Cirila isminin cinsiyeti: Kız
  • Cirila isminin kökeni: Yunanca
  • Cirila isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cirila ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cirila ismindeki harf sayısı: 6
  • Cirila isminin rengi: Pembe
  • Cirila isminin nitelikeri: Huysuz, Yaramaz, Komik, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cirila

Cirila isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cirila ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Cirila isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cirila İsmiyle Uyumlu İsimler

Cirila İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gavrila, Delila, Najila, Mila, Baila, Mikaila, Esila, Kamila, Lila, Laila

Cirila İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hila, Cirilio, Cirillo, Ciriaco, Attila, Danila

Cirila ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cirila İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cirila İsmi Konulabilir Mi?

Cirila isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cirila isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cirila İsmi Caiz Mi?

Cirila ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cirila isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cirila İsminin Özellikleri

Cirila isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Cirila İsminin Sayı Analizi

Cirila isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
İ: 12
R: 21
İ: 12
L: 15
A: 1

Cirila isminin numerolojik değeri: 64

Cirila İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cirila İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Lakin biraz bana gül artık yarim
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Cirila İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cirila isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cirila

Cirila İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cirila isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cirila

Cirila İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cirila isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cirila

Cirila İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cirila ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cirila İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cirila ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Enerjik, Maceracı, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Cirila İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cirila ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Kırılgan, Gaddar, Obur, Agresif olmalarıdır.

Cirila isminin Notasyonları Nelerdir?

Cirila isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
İ: İzmir
R: Rize
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
A: Adana

Cirila Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İrfan
R: Rasim
İ: İrfan
L: Lokum
A: Ahmet

Cirila isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
İ:
R: Romeo
İ:
L: Lima
A: Alfa

Cirila isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İstif
R: Reis
İ: İstif
L: Levent
A: Aydın

Cirila İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cirila ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cirila ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cirila ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cirila İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.