İsim Arama

Clea İsminin Anlamı Nedir? Clea Ne Demek?

Clea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Clea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Clea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Clea isminin anlamı nedir? Clea ne demek?

Clea isminin anlamı nedir?
  • Clea isminin cinsiyeti: Kız
  • Clea isminin kökeni: Yunanca
  • Clea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Clea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Clea ismindeki harf sayısı: 4
  • Clea isminin rengi: Pembe
  • Clea isminin nitelikeri: Huysuz, Gösterişli, Çalışkan, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Clea

Clea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Clea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Clea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Clea İsmiyle Uyumlu İsimler

Clea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anticlea, Penthesilea, Azalea, Clea, Cleta, Clelia, Cleora, Cleone, Cleo, Clematis

Clea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Clelio, Cleobis, Cleophas, Cleandro, Cletus

Clea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Clea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Clea İsmi Konulabilir Mi?

Clea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Clea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Clea İsmi Caiz Mi?

Clea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Clea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Clea İsminin Özellikleri

Clea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Clea İsminin Sayı Analizi

Clea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
L: 15
E: 6
A: 1

Clea isminin numerolojik değeri: 25

Clea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Clea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cihan güler eğer sen bir gülsen
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Emre kendin ol sev artık birisini…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Clea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Clea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Clea

Clea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Clea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Clea

Clea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Clea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Clea

Clea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Clea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Clea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Clea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Yetenekli, Duygusal, Girişken olmalarıdır.

Clea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Clea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Obur, Gereksiz İnatçı, Agresif olmalarıdır.

Clea isminin Notasyonları Nelerdir?

Clea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
L: Lüleburgaz
E: Edirne
A: Adana

Clea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
L: Lokum
E: Ekrem
A: Ahmet

Clea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
L: Lima
E: Echo
A: Alfa

Clea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
L: Levent
E: Engin
A: Aydın

Clea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Clea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Clea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Clea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Clea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.