İsim Arama

Clelia İsminin Anlamı Nedir? Clelia Ne Demek?

Clelia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Clelia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Clelia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Clelia isminin anlamı nedir? Clelia ne demek?

Clelia isminin anlamı nedir?
  • Clelia isminin cinsiyeti: Kız
  • Clelia isminin kökeni: Yunanca
  • Clelia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Clelia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Clelia ismindeki harf sayısı: 6
  • Clelia isminin rengi: Pembe
  • Clelia isminin nitelikeri: Huysuz, Gösterişli, Çalışkan, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Clelia

Clelia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Clelia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Clelia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Clelia İsmiyle Uyumlu İsimler

Clelia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ahelia, Galia, Callia, Clematis, Atalia, Thalia, Cleora, Akalia, Madelia, Accalia

Clelia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cleandro, Ghalia, Cletus, Clelio, Cleobis, Cleophas, Ilia

Clelia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Clelia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Clelia İsmi Konulabilir Mi?

Clelia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Clelia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Clelia İsmi Caiz Mi?

Clelia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Clelia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Clelia İsminin Özellikleri

Clelia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Clelia İsminin Sayı Analizi

Clelia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
L: 15
E: 6
L: 15
İ: 12
A: 1

Clelia isminin numerolojik değeri: 52

Clelia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Clelia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Clelia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Clelia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Clelia

Clelia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Clelia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Clelia

Clelia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Clelia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Clelia

Clelia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Clelia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Clelia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Clelia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Yetenekli, Duygusal, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Clelia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Clelia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Obur, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Clelia isminin Notasyonları Nelerdir?

Clelia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
L: Lüleburgaz
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Clelia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
L: Lokum
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Clelia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
L: Lima
E: Echo
L: Lima
İ:
A: Alfa

Clelia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
L: Levent
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Clelia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Clelia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Clelia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Clelia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Clelia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.