İsim Arama

Cinnabar İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Cinnabar isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Cinnabar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cinnabar isminin anlamı nedir? Cinnabar ne demek?

  • Cinnabar isminin cinsiyeti: Kız
  • Cinnabar isminin kökeni: Yunanca
  • Cinnabar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cinnabar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cinnabar ismindeki harf sayısı: 8
  • Cinnabar isminin rengi: Pembe
  • Cinnabar isminin nitelikeri: Huysuz, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı, Sevimli, Komik

Cinnabar İsminin Anlamı Nedir? Cinnabar Ne Demek?

Cinnabar isminin anlamı nedir?

Cinnabar İsminin Analizi

Cinnabar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cinnabar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Cinnabar İsminin Harf ve Sayı Analizi

Cinnabar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cinnabar İsmiyle Uyumlu İsimler

Cinnabar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

İtibar, Zülfübar, Inbar, Sabbar, Zülfibar, Robar, Kibar, Kubar, Cinnabar

Cinnabar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jabbar, Abdülcebbar, Yıbar, Cabbar, Aybar, Nubar, Cindoruk, Çabar, Cebbar, Abdul-Jabbar

Cinnabar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cinnabar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cinnabar İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Cinnabar ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Cinnabar İsmi Konulabilir Mi?

Cinnabar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cinnabar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cinnabar İsmi Caiz Mi?

Cinnabar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cinnabar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cinnabar İsminin Diyanetteki Anlamı

Cinnabar isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Cinnabar isminin anlamı: bir mineral

Cinnabar İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Cinnabar ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Cinnabar ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Cinnabar ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Cinnabar ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Cinnabar İsminin Özellikleri

Cinnabar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Cinnabar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Cinnabar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi yüreğim benim
İçim de bir umut bekledim durdum dönersin diye
Nazlı yâr ile atacak zar nerde ?
Nazlı yâr ile atacak zar nerde ?
Aşkımı herkes duyacak.
Bana güzel sözler söyle artık
Aşkımı herkes duyacak.
Rüyalarımın en derin duygusuna.

Cinnabar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cinnabar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cinnabar

Cinnabar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cinnabar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cinnabar

Cinnabar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cinnabar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cinnabar

Cinnabar İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Cinnabar isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Cinnabar isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Cinnabar isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Cinnabar isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Cinnabar isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Cinnabar isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Cinnabar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cinnabar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cinnabar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cinnabar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken, Sıcakkanlı, Maceracı olmalarıdır.

Cinnabar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cinnabar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Aşırı Duygusal, Gaddar olmalarıdır.

Cinnabar isminin Notasyonları Nelerdir?

Cinnabar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
İ: İzmir
N: Niğde
N: Niğde
A: Adana
B: Bolu
A: Adana
R: Rize

Cinnabar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İrfan
N: Nizam
N: Nizam
A: Ahmet
B: Behçet
A: Ahmet
R: Rasim

Cinnabar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
İ:
N: November
N: November
A: Alfa
B: Bravo
A: Alfa
R: Romeo

Cinnabar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İstif
N: Neptün
N: Neptün
A: Aydın
B: Burak
A: Aydın
R: Reis

Cinnabar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cinnabar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cinnabar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cinnabar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cinnabar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

cinnabar isminin numerolojisi, cinnabar isminin enerjisi, cinnabar isminin arapça yazlışı, cinnabar isminin hikayesi, cinnabar isminin burcu, cinnabar isminin uğurlu sayısı, cinnabar isminin ebced değeri, cinnabar isminin rengi, cinnabar isminin harf analizi