İsim Arama

Candemir İsminin Anlamı

Candemir isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Candemir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Candemir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Candemir isminin anlamı nedir? Candemir ne demek?

  • Candemir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Candemir isminin kökeni: Farsça
  • Candemir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Candemir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Candemir ismindeki harf sayısı: 8
  • Candemir isminin rengi: Mavi
  • Candemir isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz, Komik

Candemir İsminin Anlamı Nedir? Candemir Ne Demek?

Candemir isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Candemir

Candemir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Candemir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Candemir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Candemir İsmiyle Uyumlu İsimler

Candemir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cangül, Canhanım, Canperver, Cansu, Canses, Cansev, Canela, Canözlem, Canane, Canan

Candemir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cansay, Cansuner, Tamir, Candemir, Candar, Cankut, Karademir, Canbulat, Başdemir, Balamir

Candemir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Candemir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Candemir İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Candemir ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Candemir İsmi Konulabilir Mi?

Candemir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Candemir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Candemir İsmi Caiz Mi?

Candemir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Candemir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Candemir İsminin Diyanetteki Anlamı

Candemir isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Candemir isminin anlamı: Özü güçlü, demir gibi sağlam ve kişilikli kimse.

Candemir İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Candemir ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Candemir ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Candemir ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Candemir ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Candemir İsminin Özellikleri

Candemir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Candemir İsminin Sayı Analizi

Candemir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
N: 17
D: 5
E: 6
M: 16
İ: 12
R: 21

Candemir isminin numerolojik değeri: 81

Candemir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Candemir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi yüreğim benim
Aradığım aşkı sende buldum ben
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Derya gözlerinde boğulup gitsem
El ele mutluluğa koşacağız biz
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
İhanet mi asla deme.
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta

Candemir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Candemir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Candemir

Candemir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Candemir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Candemir

Candemir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Candemir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Candemir

Candemir İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Candemir isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Candemir isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Candemir isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Candemir isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Candemir isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Candemir isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Candemir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Candemir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Candemir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Candemir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Duygusal, Zeki, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Candemir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Candemir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Candemir isminin Notasyonları Nelerdir?

Candemir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Candemir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Candemir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
N: November
D: Delta
E: Echo
M: Mike
İ:
R: Romeo

Candemir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Candemir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Candemir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Candemir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Candemir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Candemir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

candemir isminin numerolojisi, candemir isminin enerjisi, candemir isminin arapça yazlışı, candemir isminin hikayesi, candemir isminin burcu, candemir isminin uğurlu sayısı, candemir isminin ebced değeri, candemir isminin rengi, candemir isminin harf analizi