İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Caner İsminin Anlamı Nedir?

 • Caner isminin cinsiyeti: Erkek
 • Caner isminin kökeni: Türkçe
 • Caner isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Caner ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Caner ismindeki harf sayısı: 5
 • Caner isminin rengi: Mavi
 • Caner isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Misafirperver, Çalışkan, Komik

Caner İsminin Anlamı

Caner isminin anlamı nedir?

Caner isminin anlamı nedir, Caner ne demektir, Caner ne anlama gelir, Caner manası nedir?

Caner İsminin Analizi

Caner isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Caner ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Caner İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Caner İsminin Özellikleri

Caner isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Caner İsminin Diyanetteki Anlamı

Caner isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Caner isminin anlamı: Çok içten, sevilen, sevimli kimse.

Caner İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Caner ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Caner ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Caner ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Caner ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Caner İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Caner ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Caner İsmi Konulabilir Mi?

Caner ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Caner isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Caner İsmi Caiz Mi?

Caner ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Caner isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Caner İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Popüler Erkek İsimleri

Caner İsmi İle Akrostiş Şiirler

Camlar buğulandı ismini yazdım
Aşkı sevdayı sende tattım ben
Nasıl bir mucizesin anlamadım ki
En zor günlerimde yanımdaydın sen
Rengarenk bir sevda yaşattın bana

Caner İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Caner isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Caner İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Caner isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Caner İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Caner isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Caner İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Caner Cindoruk: Yaprak Dökümü ve Hanımım Çiftliği dizileri ile ünlenen sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusu, tiyatro yönetmeni. 1980 yılında, Adana'da doğdu. Babası Zafer Doruk'dur. İki kardeşi de oyuncu olan ve babası öykü kitapları yazan Cindoruk, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Çukurova Üniversitesinde işletme okudu. Üniversitede okuduğu yıllarda, okulun tiyatro topluluğunda oyuncu, yönetici ve yönetmen görevlerinde bulundu.Babası iki kez Orhan Kemal Öykü Ödülü’nü almış üretken bir öykü yazarı ol...
 • Caner Kurtaran: Caner Kurtaran, 26 Ekim 1978 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Lisedeyken tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Liseyi bitirdikten sonra teyzesinin vasıtasıyla amatör bir tiyatro grubuyla tanıştı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamasını ardından, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında okumaya başladıktan sonra birinci sınıfı bitirince kaydını Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne aldırıp buradan mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Caner Ku...
 • Caner Özyurtlu: “Ulan İstanbul” adlı dizide çetenin bilgisayar dehası Bahadır rolünü oynadı.Caner Özyurtlu, 23 Mayıs 1986 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İzmit Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu. Lisede okurken bir yandan da İzmit Şehir Tiyatroları Tiyatro Okulu’na devam etti. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünde okumaya başladı. Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. 2005 yılında kurulmuş olan İstanbu...
 • Caner Taslaman: Caner Taslaman, 1968 yılında kimya mühendisi bir annenin ve doktor bir babanın oğlu olarak istanbul’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde üniversite eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında antropoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlarla ilgilendi. Caner Taslaman, " class="normaltext-link" title="marmara-universitesi">Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümünde, Big Bang Teorisi'nin fel...
Caner İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Caner Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
N: Nizam
E: Ekrem
R: Rasim

Caner İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Caner isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
N: Neptün
E: Engin
R: Reis

Caner İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Caner isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
N: November
E: Echo
R: Romeo

Caner İsminin TDK Notasyonu

Caner isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
N: Niğde
E: Edirne
R: Rize

Caner İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Caner ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Caner ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Caner ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Caner İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Su
22.02.2018

Gele gıcıke.

Tuğba Nacar
03.12.2017

Kardeşimin ismi onu çok seviyorum.