İsim Arama

Callias İsminin Anlamı Nedir? Callias Ne Demek?

Callias ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Callias isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Callias isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Callias isminin anlamı nedir? Callias ne demek?

Callias isminin anlamı nedir?
  • Callias isminin cinsiyeti: Erkek
  • Callias isminin kökeni: Yunanca
  • Callias isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Callias ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Callias ismindeki harf sayısı: 7
  • Callias isminin rengi: Mavi
  • Callias isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Callias

Callias isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Callias ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Callias isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Callias İsmiyle Uyumlu İsimler

Callias İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Calantha, Calibe, Cala, Calypso, Callia, Calliope, Calla, Caleb-Ephratah, Callisto, Calista

Callias İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calix, Caleb, Tiresias, Calogero, Calp, Mattias, Zacharias, Ozias, Calixto, Callias

Callias ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Callias İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Callias İsmi Konulabilir Mi?

Callias isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Callias isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Callias İsmi Caiz Mi?

Callias ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Callias isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Callias İsminin Özellikleri

Callias isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Callias İsminin Sayı Analizi

Callias isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
L: 15
İ: 12
A: 1
S: 22

Callias isminin numerolojik değeri: 69

Callias İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Callias İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan inan veririm sana
Ağlama yarim mutluluk yakın
Lütfen çekinme, ara beni, her zaman yanındayım
Lütfen çekinme, ara beni, her zaman yanındayım
İçimize umut ekeceğiz biz
Ağlama yarim mutluluk yakın
Sen gidersen ben biterim.

Callias İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Callias isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Callias

Callias İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Callias isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Callias

Callias İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Callias isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Callias

Callias İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Callias ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Callias İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Callias ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Callias İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Callias ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Callias isminin Notasyonları Nelerdir?

Callias isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana
S: Sinop

Callias Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet
S: Serhat

Callias isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
L: Lima
İ:
A: Alfa
S: Sierra

Callias isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın
S: Seydi

Callias İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Callias ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Callias ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Callias ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Callias İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.