İsim Arama

Calix İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Calix isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Calix isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Calix isminin anlamı nedir? Calix ne demek?

  • Calix isminin cinsiyeti: Erkek
  • Calix isminin kökeni: Yunanca
  • Calix isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Calix ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Calix ismindeki harf sayısı: 5
  • Calix isminin rengi: Mavi
  • Calix isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Yaratıcı

Calix İsminin Anlamı Nedir? Calix Ne Demek?

Calix isminin anlamı nedir?

Calix İsminin Analizi

Calix isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Calix ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Calix İsminin Harf ve Sayı Analizi

Calix isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Calix İsmiyle Uyumlu İsimler

Calix İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Callista, Calixte, Calla, Calypso, Calibe, Calantha, Callisto, Callidora, Calliope, Cala

Calix İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calut, Calidan, Callias, Calix, Calp, Calogero, Calixto, Caleb

Calix ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Calix İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Calix İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Calix ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Calix İsmi Konulabilir Mi?

Calix isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Calix isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Calix İsmi Caiz Mi?

Calix ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Calix isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Calix İsminin Diyanetteki Anlamı

Calix isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Calix isminin anlamı: şarap bardağı

Calix İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Calix ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Calix ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Calix ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Calix ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Calix İsminin Özellikleri

Calix isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Calix İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Calix İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan bir parçasın ey sevdiğim
Aşkın yakan ateşi bağrına sarmalanmış,
Lafta değil özdedir sevgin, bilirim
İçimde ışık aşk olur musun

Calix İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Calix isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Calix

Calix İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Calix isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Calix

Calix İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Calix isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Calix

Calix İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Calix isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Calix isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Calix isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Calix isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Calix isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Calix isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Calix İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Calix ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Calix İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Calix ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Calix İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Calix ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Kırılgan, Alaycı olmalarıdır.

Calix isminin Notasyonları Nelerdir?

Calix isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
X:

Calix Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
X: İkiz

Calix isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
İ:
X: X-Ray

Calix isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
X: İkiz

Calix İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Calix ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Calix ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Calix ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Calix İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

calix isminin numerolojisi, calix isminin enerjisi, calix isminin arapça yazlışı, calix isminin hikayesi, calix isminin burcu, calix isminin uğurlu sayısı, calix isminin ebced değeri, calix isminin rengi, calix isminin harf analizi