İsim Arama

Calixto İsminin Anlamı Nedir? Calixto Ne Demek?

Calixto ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Calixto isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Calixto isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Calixto isminin anlamı nedir? Calixto ne demek?

Calixto isminin anlamı nedir?
  • Calixto isminin cinsiyeti: Erkek
  • Calixto isminin kökeni: Yunanca
  • Calixto isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Calixto ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Calixto ismindeki harf sayısı: 7
  • Calixto isminin rengi: Mavi
  • Calixto isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Yaratıcı, Romantik, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Calixto

Calixto isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Calixto ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
:
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Calixto isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Calixto İsmiyle Uyumlu İsimler

Calixto İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Calla, Caleb-Ephratah, Calista, Callia, Cala, Calligenia, Callisto, Calixte, Calliope, Calibe

Calixto İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calut, Caleb, Callias, Calix, Calogero, Calixto, Calidan, Calp

Calixto ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Calixto İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Calixto İsmi Konulabilir Mi?

Calixto isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Calixto isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Calixto İsmi Caiz Mi?

Calixto ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Calixto isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Calixto İsminin Özellikleri

Calixto isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Calixto İsminin Sayı Analizi

Calixto isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
İ: 12
: 0
T: 24
O: 18

Calixto isminin numerolojik değeri: 73

Calixto İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Calixto İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Olmaz olsun böyle ızdırap

Calixto İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Calixto isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Calixto

Calixto İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Calixto isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Calixto

Calixto İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Calixto isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Calixto

Calixto İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Calixto ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Calixto İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Calixto ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Çok Yetenekli, Canayakın, Sırdaş olmalarıdır.

Calixto İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Calixto ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Kırılgan, Alaycı, Sessiz, İçine Kapanık olmalarıdır.

Calixto isminin Notasyonları Nelerdir?

Calixto isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
X:
T: Tokat
O: Ordu

Calixto Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
X: İkiz
T: Temel
O: Osman

Calixto isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
İ:
X: X-Ray
T: Tanfo
O: Oscar

Calixto isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
X: İkiz
T: Turgut
O: Oruç

Calixto İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Calixto ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Calixto ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Calixto ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Calixto İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.