İsim Arama

Calogero İsminin Anlamı Nedir? Calogero Ne Demek?

Calogero ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Calogero isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Calogero isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Calogero isminin anlamı nedir? Calogero ne demek?

Calogero isminin anlamı nedir?
  • Calogero isminin cinsiyeti: Erkek
  • Calogero isminin kökeni: Yunanca
  • Calogero isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Calogero ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Calogero ismindeki harf sayısı: 8
  • Calogero isminin rengi: Mavi
  • Calogero isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Pozitif, Tembel, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Calogero

Calogero isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Calogero ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Calogero isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Calogero İsmiyle Uyumlu İsimler

Calogero İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Callisto, Callista, Calligenia, Cala, Calibe, Calista, Calla, Calixte, Calypso, Callia

Calogero İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calidan, Calixto, Pero, Hero, Hiero, Caleb, Calut, Calix, Calp, Zero

Calogero ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Calogero İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Calogero İsmi Konulabilir Mi?

Calogero isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Calogero isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Calogero İsmi Caiz Mi?

Calogero ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Calogero isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Calogero İsminin Özellikleri

Calogero isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Calogero İsminin Sayı Analizi

Calogero isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
O: 18
G: 8
E: 6
R: 21
O: 18

Calogero isminin numerolojik değeri: 90

Calogero İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Calogero İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Gözlerim her yerde arıyor seni
En çok da ahu gözlerini özledim
Rengarenk bir dünya kurmak için
Olumsuzlukları unut artık ey yarim

Calogero İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Calogero isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Calogero

Calogero İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Calogero isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Calogero

Calogero İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Calogero isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Calogero

Calogero İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Calogero ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Calogero İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Calogero ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Sırdaş, Hırslı, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Calogero İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Calogero ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, İçine Kapanık, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Calogero isminin Notasyonları Nelerdir?

Calogero isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
O: Ordu
G: Giresin
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu

Calogero Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
O: Osman
G: Galip
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman

Calogero isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
O: Oscar
G: Golf
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar

Calogero isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
O: Oruç
G: Gabya
E: Engin
R: Reis
O: Oruç

Calogero İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Calogero ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Calogero ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Calogero ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Calogero İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.