İsim Arama

Atiya İsminin Anlamı Nedir? Atiya Ne Demek?

Atiya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Atiya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Atiya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Atiya isminin anlamı nedir? Atiya ne demek?

Atiya isminin anlamı nedir?
  • Atiya isminin cinsiyeti: Kız
  • Atiya isminin kökeni: Arapça
  • Atiya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Atiya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Atiya ismindeki harf sayısı: 5
  • Atiya isminin rengi: Pembe
  • Atiya isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Yaramaz, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Atiya

Atiya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Atiya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Atiya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Atiya İsmiyle Uyumlu İsimler

Atiya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zakiya, Husniya, Atiye, Araksiya, Atime, Aliya, Saadiya, Atifa, Sadiya, Naiya

Atiya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Atiah, Aviya, Ziya, Evliya, Neriya, Zekeriya, Embiya, Enbiya, Atilla, Atik

Atiya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Atiya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Atiya İsmi Konulabilir Mi?

Atiya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Atiya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Atiya İsmi Caiz Mi?

Atiya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Atiya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Atiya İsminin Özellikleri

Atiya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Atiya İsminin Sayı Analizi

Atiya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
İ: 12
Y: 28
A: 1

Atiya isminin numerolojik değeri: 66

Atiya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Atiya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Atiya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Atiya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Atiya

Atiya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Atiya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Atiya

Atiya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Atiya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Atiya

Atiya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Atiya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Atiya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Atiya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Enerjik, Gezgin olmalarıdır.

Atiya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Atiya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Atiya isminin Notasyonları Nelerdir?

Atiya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Atiya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Atiya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Atiya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Atiya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Atiya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Atiya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Atiya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Atiya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.