İsim Arama

Atifa İsminin Anlamı Nedir? Atifa Ne Demek?

Atifa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Atifa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Atifa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Atifa isminin anlamı nedir? Atifa ne demek?

Atifa isminin anlamı nedir?
  • Atifa isminin cinsiyeti: Kız
  • Atifa isminin kökeni: Arapça
  • Atifa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Atifa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Atifa ismindeki harf sayısı: 5
  • Atifa isminin rengi: Pembe
  • Atifa isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Yaramaz, Sinirli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Atifa

Atifa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Atifa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Atifa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Atifa İsmiyle Uyumlu İsimler

Atifa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Atifa, Latifa, Şifa, Atime, Haifa, Atiya, Atike, Atiye, Atia, Zarifa

Atifa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Atilla, Atiah, Atik

Atifa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Atifa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Atifa İsmi Konulabilir Mi?

Atifa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Atifa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Atifa İsmi Caiz Mi?

Atifa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Atifa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Atifa İsminin Özellikleri

Atifa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Atifa İsminin Sayı Analizi

Atifa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
İ: 12
F: 7
A: 1

Atifa isminin numerolojik değeri: 45

Atifa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Atifa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Atifa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Atifa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Atifa

Atifa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Atifa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Atifa

Atifa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Atifa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Atifa

Atifa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Atifa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Atifa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Atifa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Enerjik, Uysal olmalarıdır.

Atifa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Atifa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Kırılgan, Güven Vermeyen olmalarıdır.

Atifa isminin Notasyonları Nelerdir?

Atifa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir
F: Fatsa
A: Adana

Atifa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan
F: Fatih
A: Ahmet

Atifa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
İ:
F: Foxtrot
A: Alfa

Atifa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif
F: Felenk
A: Aydın

Atifa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Atifa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Atifa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Atifa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Atifa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.