İsim Arama

Athanasius İsminin Anlamı Nedir? Athanasius Ne Demek?

Athanasius ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Athanasius isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Athanasius isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Athanasius isminin anlamı nedir? Athanasius ne demek?

Athanasius isminin anlamı nedir?
  • Athanasius isminin cinsiyeti: Erkek
  • Athanasius isminin kökeni: Yunanca
  • Athanasius isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Athanasius ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Athanasius ismindeki harf sayısı: 10
  • Athanasius isminin rengi: Mavi
  • Athanasius isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Misafirperver, Dürüst, Yaramaz, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Athanasius

Athanasius isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Athanasius ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Athanasius isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Athanasius İsmiyle Uyumlu İsimler

Athanasius İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Athena, Athaliah, Athaiah, Athalie, Athanasia

Athanasius İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gregorius, Athos, Athanasios, Epeius, Julius, Aesculapius, Acrisius, Tiberius, Eusebius, Emilius

Athanasius ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Athanasius İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Athanasius İsmi Konulabilir Mi?

Athanasius isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Athanasius isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Athanasius İsmi Caiz Mi?

Athanasius ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Athanasius isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Athanasius İsminin Özellikleri

Athanasius isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Athanasius İsminin Sayı Analizi

Athanasius isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
H: 10
A: 1
N: 17
A: 1
S: 22
İ: 12
U: 25
S: 22

Athanasius isminin numerolojik değeri: 135

Athanasius İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Athanasius İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aladım ki sende beni sevdin
Tek emelim vardı Yarim olmandı
Hasret ile seni bekliyorum ben
Aladım ki sende beni sevdin
Ne olurdu dalında bülbül ben, yeterki gül sen
Aladım ki sende beni sevdin
Sararır güllerim yanımda olmazsan
İçimde sana öyle büyük bir aşk var
Uçsuz, bucaksız denizlerde kaybolursun
Sararır güllerim yanımda olmazsan

Athanasius İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Athanasius isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Athanasius

Athanasius İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Athanasius isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Athanasius

Athanasius İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Athanasius isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Athanasius

Athanasius İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Athanasius ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Athanasius İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Athanasius ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Sakin, Sağduyu Sahibi, Espirili, Enerjik, Misafirperver olmalarıdır.

Athanasius İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Athanasius ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Panik, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan, Aceleci olmalarıdır.

Athanasius isminin Notasyonları Nelerdir?

Athanasius isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
U: Uşak
S: Sinop

Athanasius Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
U: Ufuk
S: Serhat

Athanasius isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
N: November
A: Alfa
S: Sierra
İ:
U: Uniform
S: Sierra

Athanasius isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
U: Umman
S: Seydi

Athanasius İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Athanasius ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Athanasius ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Athanasius ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Athanasius İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.