İsim Arama

Athanasios İsminin Anlamı Nedir? Athanasios Ne Demek?

Athanasios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Athanasios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Athanasios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Athanasios isminin anlamı nedir? Athanasios ne demek?

Athanasios isminin anlamı nedir?
  • Athanasios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Athanasios isminin kökeni: Yunanca
  • Athanasios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Athanasios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Athanasios ismindeki harf sayısı: 10
  • Athanasios isminin rengi: Mavi
  • Athanasios isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Misafirperver, Dürüst, Yaramaz, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Athanasios

Athanasios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Athanasios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Athanasios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Athanasios İsmiyle Uyumlu İsimler

Athanasios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Athena, Athanasia, Athaliah, Aidoios, Athaiah, Lykaios, Athalie

Athanasios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Prophyrios, Dionysios, Nektarios, Asklepios, Eutropios, Stamatios, Vasilios, Athanasios, Alexios, Sotirios

Athanasios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Athanasios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Athanasios İsmi Konulabilir Mi?

Athanasios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Athanasios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Athanasios İsmi Caiz Mi?

Athanasios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Athanasios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Athanasios İsminin Özellikleri

Athanasios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Athanasios İsminin Sayı Analizi

Athanasios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
H: 10
A: 1
N: 17
A: 1
S: 22
İ: 12
O: 18
S: 22

Athanasios isminin numerolojik değeri: 128

Athanasios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Athanasios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Tenin kokusu gitmedi hala
Hasretinden deli oluyorum ben
Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
Ansızın çıkıverdin karşıma
Seher Merve
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Onur Ayva
Seher Merve

Athanasios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Athanasios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Athanasios

Athanasios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Athanasios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Athanasios

Athanasios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Athanasios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Athanasios

Athanasios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Athanasios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Athanasios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Athanasios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Sakin, Sağduyu Sahibi, Espirili, Enerjik, Sırdaş olmalarıdır.

Athanasios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Athanasios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Panik, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan, İçine Kapanık olmalarıdır.

Athanasios isminin Notasyonları Nelerdir?

Athanasios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Athanasios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Athanasios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
N: November
A: Alfa
S: Sierra
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Athanasios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Athanasios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Athanasios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Athanasios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Athanasios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Athanasios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.