İsim Arama

Athos İsminin Anlamı Nedir? Athos Ne Demek?

Athos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Athos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Athos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Athos isminin anlamı nedir? Athos ne demek?

Athos isminin anlamı nedir?
  • Athos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Athos isminin kökeni: Yunanca
  • Athos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Athos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Athos ismindeki harf sayısı: 5
  • Athos isminin rengi: Mavi
  • Athos isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Athos

Athos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Athos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Athos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Athos İsmiyle Uyumlu İsimler

Athos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Athaliah, Athanasia, Athaiah, Athena, Athalie

Athos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Anthos, Athos, Hyakinthos, Agathos, Adelphos, Chrysanthos, Athanasius, Athanasios

Athos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Athos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Athos İsmi Konulabilir Mi?

Athos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Athos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Athos İsmi Caiz Mi?

Athos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Athos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Athos İsminin Özellikleri

Athos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Athos İsminin Sayı Analizi

Athos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
H: 10
O: 18
S: 22

Athos isminin numerolojik değeri: 75

Athos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Athos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Athos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Athos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Athos

Athos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Athos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Athos

Athos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Athos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Athos

Athos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Athos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Athos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Athos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Sakin, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Athos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Athos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Panik, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Athos isminin Notasyonları Nelerdir?

Athos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
O: Ordu
S: Sinop

Athos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
O: Osman
S: Serhat

Athos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
O: Oscar
S: Sierra

Athos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
O: Oruç
S: Seydi

Athos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Athos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Athos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Athos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Athos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.