İsim Arama

Angell İsminin Anlamı Nedir? Angell Ne Demek?

Angell ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Angell isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Angell isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Angell isminin anlamı nedir? Angell ne demek?

Angell isminin anlamı nedir?
  • Angell isminin cinsiyeti: Kız
  • Angell isminin kökeni: Yunanca
  • Angell isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Angell ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Angell ismindeki harf sayısı: 6
  • Angell isminin rengi: Pembe
  • Angell isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Tembel, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Angell

Angell isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Angell ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Angell isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Angell İsmiyle Uyumlu İsimler

Angell İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Angele, Angelle, Angelee, Angelene, Angeliki, Angeli, Ledell, Angelita, Angelena, Angelisa

Angell İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Angıt, Angı, Angış, Angıl, Abell, Harrell, Jowell, Angelos, Angın, Danell

Angell ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Angell İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Angell İsmi Konulabilir Mi?

Angell isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Angell isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Angell İsmi Caiz Mi?

Angell ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Angell isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Angell İsminin Özellikleri

Angell isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Angell İsminin Sayı Analizi

Angell isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
G: 8
E: 6
L: 15
L: 15

Angell isminin numerolojik değeri: 62

Angell İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Angell İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.

Angell İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Angell isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Angell

Angell İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Angell isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Angell

Angell İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Angell isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Angell

Angell İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Angell ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Angell İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Angell ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Angell İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Angell ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Angell isminin Notasyonları Nelerdir?

Angell isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz

Angell Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum

Angell isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
L: Lima

Angell isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
L: Levent

Angell İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Angell ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Angell ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Angell ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Angell İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.