İsim Arama

Amhrosine İsminin Anlamı Nedir? Amhrosine Ne Demek?

Amhrosine ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amhrosine isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amhrosine isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amhrosine isminin anlamı nedir? Amhrosine ne demek?

Amhrosine isminin anlamı nedir?
  • Amhrosine isminin cinsiyeti: Kız
  • Amhrosine isminin kökeni: Yunanca
  • Amhrosine isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amhrosine ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amhrosine ismindeki harf sayısı: 9
  • Amhrosine isminin rengi: Pembe
  • Amhrosine isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Tez Canlı, Komik, Pozitif, Dürüst, Yaramaz, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amhrosine

Amhrosine isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amhrosine ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Amhrosine isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amhrosine İsmiyle Uyumlu İsimler

Amhrosine İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ferzine, Sherine, Metine, Tahsine, Jaine, Armine, Nursine, Nanine, Katharine, Mine

Amhrosine İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amhrosine ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amhrosine İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amhrosine İsmi Konulabilir Mi?

Amhrosine isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amhrosine isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amhrosine İsmi Caiz Mi?

Amhrosine ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amhrosine isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amhrosine İsminin Özellikleri

Amhrosine isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Amhrosine İsminin Sayı Analizi

Amhrosine isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
H: 10
R: 21
O: 18
S: 22
İ: 12
N: 17
E: 6

Amhrosine isminin numerolojik değeri: 123

Amhrosine İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Amhrosine İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sana aşığım ben inan sevdiğim
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı

Amhrosine İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amhrosine isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amhrosine

Amhrosine İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amhrosine isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amhrosine

Amhrosine İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amhrosine isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amhrosine

Amhrosine İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amhrosine ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amhrosine İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amhrosine ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Sakin, Maceracı, Sırdaş, Espirili, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Amhrosine İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amhrosine ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Panik, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Amhrosine isminin Notasyonları Nelerdir?

Amhrosine isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
H: Hatay
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Amhrosine Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
H: Hasan
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Amhrosine isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
H: Hotel
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra
İ:
N: November
E: Echo

Amhrosine isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
H: Halat
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Amhrosine İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amhrosine ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amhrosine ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amhrosine ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amhrosine İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.