İsim Arama

Amethyst İsminin Anlamı Nedir? Amethyst Ne Demek?

Amethyst ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amethyst isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amethyst isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amethyst isminin anlamı nedir? Amethyst ne demek?

Amethyst isminin anlamı nedir?
  • Amethyst isminin cinsiyeti: Kız
  • Amethyst isminin kökeni: Yunanca
  • Amethyst isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amethyst ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amethyst ismindeki harf sayısı: 8
  • Amethyst isminin rengi: Pembe
  • Amethyst isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Romantik, Tez Canlı, Maceracı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amethyst

Amethyst isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amethyst ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Amethyst isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amethyst İsmiyle Uyumlu İsimler

Amethyst İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amena, Ameera, Ameerah, Amethyst

Amethyst İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amed, Ameer, Amer

Amethyst ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amethyst İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amethyst İsmi Konulabilir Mi?

Amethyst isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amethyst isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amethyst İsmi Caiz Mi?

Amethyst ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amethyst isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amethyst İsminin Özellikleri

Amethyst isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Amethyst İsminin Sayı Analizi

Amethyst isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
E: 6
T: 24
H: 10
Y: 28
S: 22
T: 24

Amethyst isminin numerolojik değeri: 131

Amethyst İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Amethyst İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Eski günleri çok özledim ben
Tenin kokusu gitmedi hala
Hasretinden deli oluyorum ben
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Seher Merve
Tenin kokusu gitmedi hala

Amethyst İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amethyst isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amethyst

Amethyst İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amethyst isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amethyst

Amethyst İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amethyst isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amethyst

Amethyst İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amethyst ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amethyst İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amethyst ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Duygusal, Canayakın, Sakin, Gezgin, Espirili olmalarıdır.

Amethyst İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amethyst ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Panik, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı olmalarıdır.

Amethyst isminin Notasyonları Nelerdir?

Amethyst isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
H: Hatay
Y: Yozgat
S: Sinop
T: Tokat

Amethyst Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
H: Hasan
Y: Yahya
S: Serhat
T: Temel

Amethyst isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
H: Hotel
Y: Yankee
S: Sierra
T: Tanfo

Amethyst isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
E: Engin
T: Turgut
H: Halat
Y: Yılmaz
S: Seydi
T: Turgut

Amethyst İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amethyst ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amethyst ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amethyst ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amethyst İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.