İsim Arama

Ambrosine İsminin Anlamı Nedir? Ambrosine Ne Demek?

Ambrosine ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ambrosine isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ambrosine isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ambrosine isminin anlamı nedir? Ambrosine ne demek?

Ambrosine isminin anlamı nedir?
  • Ambrosine isminin cinsiyeti: Kız
  • Ambrosine isminin kökeni: Yunanca
  • Ambrosine isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ambrosine ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ambrosine ismindeki harf sayısı: 9
  • Ambrosine isminin rengi: Pembe
  • Ambrosine isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Sevimli, Komik, Pozitif, Dürüst, Yaramaz, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ambrosine

Ambrosine isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ambrosine ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Ambrosine isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ambrosine İsmiyle Uyumlu İsimler

Ambrosine İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nursine, Evangiline, Semine, Edeline, Seraphine, Delfine, Sheine, Emine, Madelaine, Kine

Ambrosine İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ambroggio, Ambrogiotto, Ambrosios, Ambartsum, Ambrus

Ambrosine ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ambrosine İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ambrosine İsmi Konulabilir Mi?

Ambrosine isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ambrosine isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ambrosine İsmi Caiz Mi?

Ambrosine ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ambrosine isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ambrosine İsminin Özellikleri

Ambrosine isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ambrosine İsminin Sayı Analizi

Ambrosine isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
B: 2
R: 21
O: 18
S: 22
İ: 12
N: 17
E: 6

Ambrosine isminin numerolojik değeri: 115

Ambrosine İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Ambrosine İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Bir bakışın yeter beni benden almaya..
Rengarenk hayallerimiz vardı
Of çeker ağlarım giderim buradan
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Ne olur bırakma beni
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Ambrosine İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ambrosine isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ambrosine

Ambrosine İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ambrosine isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ambrosine

Ambrosine İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ambrosine isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ambrosine

Ambrosine İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ambrosine ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ambrosine İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ambrosine ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Sıcakkanlı, Maceracı, Sırdaş, Espirili, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Ambrosine İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ambrosine ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Aşırı Duygusal, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Ambrosine isminin Notasyonları Nelerdir?

Ambrosine isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
B: Bolu
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Ambrosine Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
B: Behçet
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Ambrosine isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
B: Bravo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra
İ:
N: November
E: Echo

Ambrosine isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
B: Burak
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Ambrosine İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ambrosine ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ambrosine ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ambrosine ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ambrosine İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.