İsim Arama

Ambrosia İsminin Anlamı Nedir? Ambrosia Ne Demek?

Ambrosia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ambrosia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ambrosia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ambrosia isminin anlamı nedir? Ambrosia ne demek?

Ambrosia isminin anlamı nedir?
  • Ambrosia isminin cinsiyeti: Kız
  • Ambrosia isminin kökeni: Yunanca
  • Ambrosia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ambrosia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ambrosia ismindeki harf sayısı: 8
  • Ambrosia isminin rengi: Pembe
  • Ambrosia isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Sevimli, Komik, Pozitif, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ambrosia

Ambrosia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ambrosia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ambrosia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ambrosia İsmiyle Uyumlu İsimler

Ambrosia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anysia, Nasia, Amber, Ambrosine, Gelasia, Euphrasia, Alysia, Alesia, Nastassia, Aspasia

Ambrosia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ambroggio, Amasia, Ambrogiotto, Ambrus, Ambrosios, Ambartsum

Ambrosia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ambrosia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ambrosia İsmi Konulabilir Mi?

Ambrosia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ambrosia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ambrosia İsmi Caiz Mi?

Ambrosia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ambrosia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ambrosia İsminin Özellikleri

Ambrosia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ambrosia İsminin Sayı Analizi

Ambrosia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
B: 2
R: 21
O: 18
S: 22
İ: 12
A: 1

Ambrosia isminin numerolojik değeri: 93

Ambrosia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Ambrosia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Mutlu olmam için adın attın sen yarim
Bense seni gösteriyorum kalbime
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Artık bu gönül sadece senindir yar

Ambrosia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ambrosia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ambrosia

Ambrosia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ambrosia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ambrosia

Ambrosia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ambrosia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ambrosia

Ambrosia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ambrosia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ambrosia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ambrosia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Sıcakkanlı, Maceracı, Sırdaş, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Ambrosia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ambrosia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Aşırı Duygusal, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Ambrosia isminin Notasyonları Nelerdir?

Ambrosia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
B: Bolu
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Ambrosia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
B: Behçet
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Ambrosia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
B: Bravo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Ambrosia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
B: Burak
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Ambrosia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ambrosia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ambrosia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ambrosia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ambrosia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.