İsim Arama

Aminta İsminin Anlamı Nedir? Aminta Ne Demek?

Aminta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aminta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aminta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aminta isminin anlamı nedir? Aminta ne demek?

Aminta isminin anlamı nedir?
  • Aminta isminin cinsiyeti: Kız
  • Aminta isminin kökeni: Yunanca
  • Aminta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aminta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aminta ismindeki harf sayısı: 6
  • Aminta isminin rengi: Pembe
  • Aminta isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Misafirperver, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aminta

Aminta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aminta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Aminta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aminta İsmiyle Uyumlu İsimler

Aminta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amiran, Amiina, Amiela, Minta, Pırlanta, Aminta, Amine, Amile, Amina, Amissa

Aminta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amil, Amiram, Amiel, Amir, Aminadab, Amiti, Amin

Aminta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aminta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aminta İsmi Konulabilir Mi?

Aminta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aminta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aminta İsmi Caiz Mi?

Aminta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aminta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aminta İsminin Özellikleri

Aminta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aminta İsminin Sayı Analizi

Aminta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
İ: 12
N: 17
T: 24
A: 1

Aminta isminin numerolojik değeri: 71

Aminta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Aminta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Mutluluğum yüzümün gülüşü sensin
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Nergizler açarken balkonda gördüm seni,
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Aminta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aminta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aminta

Aminta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aminta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aminta

Aminta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aminta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aminta

Aminta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aminta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aminta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aminta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Canayakın olmalarıdır.

Aminta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aminta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz olmalarıdır.

Aminta isminin Notasyonları Nelerdir?

Aminta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
N: Niğde
T: Tokat
A: Adana

Aminta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
N: Nizam
T: Temel
A: Ahmet

Aminta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
İ:
N: November
T: Tanfo
A: Alfa

Aminta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
N: Neptün
T: Turgut
A: Aydın

Aminta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aminta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aminta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aminta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aminta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.