İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Emine İsminin Anlamı

 • Emine isminin cinsiyeti: Kız
 • Emine isminin kökeni: Arapça
 • Emine isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Emine ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Emine ismindeki harf sayısı: 5
 • Emine isminin rengi: Pembe

Emine İsminin Anlamı Nedir?

Emine isminin anlamı nedir, Emine ne demektir, Emine ne anlama gelir, Emine manası nedir?

Emine İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Emine ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Emine İsmi Konulabilir Mi?

Emine ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Emine isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Emine İsmi Caiz Mi?

Emine ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Emine isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Emine İsminin Analizi

Emine isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Emine ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Emine İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Emine İsminin Özellikleri

Emine isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Emine İsminin Numerolojisi

Emine isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
M: 16
İ: 12
N: 17
E: 6

Emine isminin numerolojik değeri: 57

Emine İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Emine İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ellerimden tutup da götürseydin uzaklara
Mecnun Leyla misali
İmrenilecek bir aşk yaşasaydık
Ne masallara, ne hikayelere onu olsaydık
Eşi benzeri olmayan aşk yaşasaydık Eminem senle

Emine İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Emine isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Emine İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Emine isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Emine İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Emine isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Emine İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Emine Beder: Yemek yazarı.Emine Sündüz Beder, 2 Ağustos 1960 tarihinde Konya'nın Akşehir ilçesinde doğmuştur. Selanik kökenlidir. Meslek yüksekokulu elektrik bölüm...
 • Emine Şenlikoğlu: Emine Şenlikoğlu (Özkan), araştırmacı, gazeteci, yazar. 27 Mayıs 1953 tarihinde, Giresun’un Dereli İlçesi'nin Ambaralan Köyü'nde dünyaya geldi.Küçük y...
 • Emine Ülker Tarhan: Emine Ülker Tarhan, 29 Kasım 1963 tarihinde Mersin Tarsus'ta doğmuştur. Girit göçmeni babasının adı Ali, annesinin adı Halise'dir. Emine Ülker Tarhan’...
 • Emine Ün: Emine Ün, esas soyadı “Bolverdi”dir. 24 Eylül 1977 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası Tır şoförüydü. 3 kız kardeşi vardır. İstanbul Etiler Lisesi...
 • Eminem: Amerika'lı ünlü rap müzik sanatçısı ve sinema oyuncusu. Asıl ismi Marslan olay rapçi Eminem, 17 Ekim 1973 tarihinde Kansas şehri yakınlarında küçük bi...
Emine İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Emine Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Emine İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Emine isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
M: Merih
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Emine İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Emine isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
M: Mike
İ:
N: November
E: Echo

Emine İsminin TDK Notasyonu

Emine isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Emine İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Emine ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Emine ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Emine ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Emine İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

İsmail Yk
05.03.2018

Isim çok güzel olmuş.

Emine
05.04.2017

Ama nasıl olckak sa ha ha ha.