İsim Arama

Amarantha İsminin Anlamı Nedir? Amarantha Ne Demek?

Amarantha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amarantha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amarantha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amarantha isminin anlamı nedir? Amarantha ne demek?

Amarantha isminin anlamı nedir?
  • Amarantha isminin cinsiyeti: Kız
  • Amarantha isminin kökeni: Yunanca
  • Amarantha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amarantha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amarantha ismindeki harf sayısı: 9
  • Amarantha isminin rengi: Pembe
  • Amarantha isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Komik, Misafirperver, Romantik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amarantha

Amarantha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amarantha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Amarantha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amarantha İsmiyle Uyumlu İsimler

Amarantha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amaryssein, Amapola, Jacintha, Amarise, Calantha, Amala, Amarantha, Amaranda, Juditha, Agatha

Amarantha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amashi-Ali, Amaranth, Hammedatha, Achmetha, Amaç, Amasia, Amad, Amayak, Gabbatha, Amazasp

Amarantha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amarantha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amarantha İsmi Konulabilir Mi?

Amarantha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amarantha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amarantha İsmi Caiz Mi?

Amarantha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amarantha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amarantha İsminin Özellikleri

Amarantha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Amarantha İsminin Sayı Analizi

Amarantha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
A: 1
R: 21
A: 1
N: 17
T: 24
H: 10
A: 1

Amarantha isminin numerolojik değeri: 92

Amarantha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Amarantha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Artık seninim ve seninleyim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Hülyalarımı çaldın
Artık seninim ve seninleyim

Amarantha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amarantha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amarantha

Amarantha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amarantha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amarantha

Amarantha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amarantha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amarantha

Amarantha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amarantha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amarantha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amarantha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Maceracı, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Sakin olmalarıdır.

Amarantha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amarantha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Panik olmalarıdır.

Amarantha isminin Notasyonları Nelerdir?

Amarantha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
A: Adana
R: Rize
A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana

Amarantha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet

Amarantha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
N: November
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa

Amarantha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın

Amarantha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amarantha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amarantha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amarantha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amarantha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.