İsim Arama

Amaryllis İsminin Anlamı Nedir? Amaryllis Ne Demek?

Amaryllis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amaryllis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amaryllis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amaryllis isminin anlamı nedir? Amaryllis ne demek?

Amaryllis isminin anlamı nedir?
  • Amaryllis isminin cinsiyeti: Kız
  • Amaryllis isminin kökeni: Yunanca
  • Amaryllis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amaryllis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amaryllis ismindeki harf sayısı: 9
  • Amaryllis isminin rengi: Pembe
  • Amaryllis isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Komik, Maceracı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amaryllis

Amaryllis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amaryllis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Amaryllis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amaryllis İsmiyle Uyumlu İsimler

Amaryllis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Damalis, Amalthia, Amala, Nellis, Amapola, Elis, Amaryah, Amarise, Amarisa, Dalis

Amaryllis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apostolis, Amanullah, Arlis, Aristotelis, Amashi-Ali, Muhlis, Amad, Halis, Amazasp, Amayak

Amaryllis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amaryllis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amaryllis İsmi Konulabilir Mi?

Amaryllis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amaryllis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amaryllis İsmi Caiz Mi?

Amaryllis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amaryllis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amaryllis İsminin Özellikleri

Amaryllis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Amaryllis İsminin Sayı Analizi

Amaryllis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
A: 1
R: 21
Y: 28
L: 15
L: 15
İ: 12
S: 22

Amaryllis isminin numerolojik değeri: 131

Amaryllis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Amaryllis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Ansızın çıkıverdin karşıma
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve

Amaryllis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amaryllis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amaryllis

Amaryllis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amaryllis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amaryllis

Amaryllis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amaryllis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amaryllis

Amaryllis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amaryllis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amaryllis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amaryllis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Maceracı, Gezgin, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Amaryllis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amaryllis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Amaryllis isminin Notasyonları Nelerdir?

Amaryllis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
A: Adana
R: Rize
Y: Yozgat
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Amaryllis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
Y: Yahya
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Amaryllis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
Y: Yankee
L: Lima
L: Lima
İ:
S: Sierra

Amaryllis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
R: Reis
Y: Yılmaz
L: Levent
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Amaryllis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amaryllis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amaryllis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amaryllis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amaryllis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.