İsim Arama

Amarande İsminin Anlamı Nedir? Amarande Ne Demek?

Amarande ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amarande isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amarande isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amarande isminin anlamı nedir? Amarande ne demek?

Amarande isminin anlamı nedir?
  • Amarande isminin cinsiyeti: Kız
  • Amarande isminin kökeni: Yunanca
  • Amarande isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amarande ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amarande ismindeki harf sayısı: 8
  • Amarande isminin rengi: Pembe
  • Amarande isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Komik, Misafirperver, Agresif, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amarande

Amarande isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amarande ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Amarande isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amarande İsmiyle Uyumlu İsimler

Amarande İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amaryssein, Gülbende, Nazende, Şahende, Amarande, Amazonia, Amarantha, Hande, Amaryllis, Amalthia

Amarande İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amanullah, Amarus, Amasa, Amad, Amaranth, Amashi-Ali, Amazasp, Efgende, Amasia, Amaç

Amarande ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amarande İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amarande İsmi Konulabilir Mi?

Amarande isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amarande isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amarande İsmi Caiz Mi?

Amarande ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amarande isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amarande İsminin Özellikleri

Amarande isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Amarande İsminin Sayı Analizi

Amarande isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
A: 1
R: 21
A: 1
N: 17
D: 5
E: 6

Amarande isminin numerolojik değeri: 68

Amarande İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Amarande İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Dertlerin kederlerin son bulacak yar
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı

Amarande İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amarande isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amarande

Amarande İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amarande isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amarande

Amarande İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amarande isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amarande

Amarande İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amarande ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amarande İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amarande ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Maceracı, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Duygusal olmalarıdır.

Amarande İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amarande ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Amarande isminin Notasyonları Nelerdir?

Amarande isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
A: Adana
R: Rize
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
E: Edirne

Amarande Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
E: Ekrem

Amarande isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
N: November
D: Delta
E: Echo

Amarande isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
E: Engin

Amarande İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amarande ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amarande ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amarande ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amarande İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.