İsim Arama

Alysia İsminin Anlamı Nedir? Alysia Ne Demek?

Alysia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alysia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alysia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alysia isminin anlamı nedir? Alysia ne demek?

Alysia isminin anlamı nedir?
  • Alysia isminin cinsiyeti: Kız
  • Alysia isminin kökeni: Yunanca
  • Alysia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alysia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alysia ismindeki harf sayısı: 6
  • Alysia isminin rengi: Pembe
  • Alysia isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Maceracı, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alysia

Alysia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alysia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Alysia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alysia İsmiyle Uyumlu İsimler

Alysia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anusia, Gelasia, Aspasia, Alysa, Natassia, Eudosia, Krysia, Alessia, Anastasia, Sia

Alysia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amasia, Alyxander, Alyosha

Alysia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alysia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alysia İsmi Konulabilir Mi?

Alysia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alysia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alysia İsmi Caiz Mi?

Alysia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alysia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alysia İsminin Özellikleri

Alysia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Alysia İsminin Sayı Analizi

Alysia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
Y: 28
S: 22
İ: 12
A: 1

Alysia isminin numerolojik değeri: 79

Alysia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Alysia İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Sen gidersen ben biterim.
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Alysia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alysia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alysia

Alysia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alysia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alysia

Alysia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alysia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alysia

Alysia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alysia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alysia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alysia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Gezgin, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Alysia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alysia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Alysia isminin Notasyonları Nelerdir?

Alysia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Alysia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
Y: Yahya
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Alysia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
Y: Yankee
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Alysia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
Y: Yılmaz
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Alysia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alysia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alysia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alysia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alysia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.