İsim Arama

Natassia İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Natassia isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Natassia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Natassia isminin anlamı nedir? Natassia ne demek?

  • Natassia isminin cinsiyeti: Kız
  • Natassia isminin kökeni: Yunanca
  • Natassia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Natassia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Natassia ismindeki harf sayısı: 8
  • Natassia isminin rengi: Pembe
  • Natassia isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Romantik, Dürüst, Yaramaz

Natassia İsminin Anlamı Nedir? Natassia Ne Demek?

Natassia isminin anlamı nedir?

Natassia İsminin Analizi

Natassia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Natassia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Natassia İsminin Harf ve Sayı Analizi

Natassia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Natassia İsmiyle Uyumlu İsimler

Natassia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Natassia, Natara, Natosha, Annastasia, Alesia, Alessia, Nataniela, Ambrosia, Euphrasia, Natania

Natassia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nathan-Melech, Nathanial, Natuvan, Amasia, Natan, Nathaniel, Natuk, Nathan, Natık, Nate

Natassia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Natassia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Natassia İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Natassia ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Natassia İsmi Konulabilir Mi?

Natassia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Natassia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Natassia İsmi Caiz Mi?

Natassia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Natassia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Natassia İsminin Diyanetteki Anlamı

Natassia isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Natassia isminin anlamı: Noel günü tarihi

Natassia İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Natassia ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Natassia ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Natassia ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Natassia ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Natassia İsminin Özellikleri

Natassia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Natassia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Natassia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz sevdiğim tek tanemsin sen
Ahu gözlü nazlı ceylanım
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Ahu gözlü nazlı ceylanım
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Ahu gözlü nazlı ceylanım

Natassia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Natassia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Natassia

Natassia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Natassia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Natassia

Natassia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Natassia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Natassia

Natassia İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Natassia isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Natassia isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Natassia isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Natassia isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Natassia isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Natassia isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Natassia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Natassia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Natassia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Natassia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Canayakın, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Natassia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Natassia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Sessiz, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Natassia isminin Notasyonları Nelerdir?

Natassia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
T: Tokat
A: Adana
S: Sinop
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Natassia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
T: Temel
A: Ahmet
S: Serhat
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Natassia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
T: Tanfo
A: Alfa
S: Sierra
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Natassia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
T: Turgut
A: Aydın
S: Seydi
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Natassia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Natassia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Natassia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Natassia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Natassia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

natassia isminin numerolojisi, natassia isminin enerjisi, natassia isminin arapça yazlışı, natassia isminin hikayesi, natassia isminin burcu, natassia isminin uğurlu sayısı, natassia isminin ebced değeri, natassia isminin rengi, natassia isminin harf analizi