İsim Arama

Natasha İsminin Anlamı Nedir? Natasha Ne Demek?

Natasha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Natasha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Natasha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Natasha isminin anlamı nedir? Natasha ne demek?

Natasha isminin anlamı nedir?
  • Natasha isminin cinsiyeti: Kız
  • Natasha isminin kökeni: Yunanca
  • Natasha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Natasha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Natasha ismindeki harf sayısı: 7
  • Natasha isminin rengi: Pembe
  • Natasha isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Romantik, Dürüst, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Natasha

Natasha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Natasha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Natasha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Natasha İsmiyle Uyumlu İsimler

Natasha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nathacha, Jerusha, Ayisha, Aiesha, Pesha, Marisha, Natania, Natassia, Dasha, Tasha

Natasha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eleisha, Nate, Nathanial, Natuvan, Baasha, Nathaniel, Elisha, Nat, Nathan-Melech, Abrasha

Natasha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Natasha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Natasha İsmi Konulabilir Mi?

Natasha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Natasha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Natasha İsmi Caiz Mi?

Natasha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Natasha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Natasha İsminin Özellikleri

Natasha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Natasha İsminin Sayı Analizi

Natasha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
T: 24
A: 1
S: 22
H: 10
A: 1

Natasha isminin numerolojik değeri: 76

Natasha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Natasha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Natasha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Natasha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Natasha

Natasha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Natasha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Natasha

Natasha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Natasha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Natasha

Natasha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Natasha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Natasha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Natasha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Canayakın, Espirili, Sakin olmalarıdır.

Natasha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Natasha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Sessiz, Baskıcı, Panik olmalarıdır.

Natasha isminin Notasyonları Nelerdir?

Natasha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
T: Tokat
A: Adana
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Natasha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
T: Temel
A: Ahmet
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Natasha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
T: Tanfo
A: Alfa
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Natasha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
T: Turgut
A: Aydın
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Natasha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Natasha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Natasha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Natasha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Natasha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.