İsim Arama

Alysa İsminin Anlamı Nedir? Alysa Ne Demek?

Alysa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alysa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alysa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alysa isminin anlamı nedir? Alysa ne demek?

Alysa isminin anlamı nedir?
  • Alysa isminin cinsiyeti: Kız
  • Alysa isminin kökeni: Yunanca
  • Alysa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alysa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alysa ismindeki harf sayısı: 5
  • Alysa isminin rengi: Pembe
  • Alysa isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Maceracı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alysa

Alysa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alysa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Alysa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alysa İsmiyle Uyumlu İsimler

Alysa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rumaysa, Rümeysa, Alysia, Neysa, Naysa, Nysa, Alysa, Elysa, Maysa

Alysa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alyxander, Alyosha

Alysa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alysa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alysa İsmi Konulabilir Mi?

Alysa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alysa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alysa İsmi Caiz Mi?

Alysa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alysa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alysa İsminin Özellikleri

Alysa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Alysa İsminin Sayı Analizi

Alysa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
Y: 28
S: 22
A: 1

Alysa isminin numerolojik değeri: 67

Alysa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Alysa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Seher Merve
Ansızın çıkıverdin karşıma

Alysa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alysa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alysa

Alysa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alysa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alysa

Alysa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alysa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alysa

Alysa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alysa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alysa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alysa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Gezgin, Espirili olmalarıdır.

Alysa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alysa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı olmalarıdır.

Alysa isminin Notasyonları Nelerdir?

Alysa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
S: Sinop
A: Adana

Alysa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
Y: Yahya
S: Serhat
A: Ahmet

Alysa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
Y: Yankee
S: Sierra
A: Alfa

Alysa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
Y: Yılmaz
S: Seydi
A: Aydın

Alysa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alysa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alysa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alysa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alysa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.