İsim Arama

Althea İsminin Anlamı Nedir? Althea Ne Demek?

Althea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Althea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Althea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Althea isminin anlamı nedir? Althea ne demek?

Althea isminin anlamı nedir?
  • Althea isminin cinsiyeti: Kız
  • Althea isminin kökeni: Yunanca
  • Althea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Althea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Althea ismindeki harf sayısı: 6
  • Althea isminin rengi: Pembe
  • Althea isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Romantik, Tez Canlı, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Althea

Althea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Althea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Althea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Althea İsmiyle Uyumlu İsimler

Althea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anthea, Penthea, Amalthea, Altaira, Rhea, Altın, Altınçiçek, Althea, Alethea, Dorothea

Althea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Altınkılıç, Altuğ, Altunay, Altınbaş, Altunç, Altunçağ, Altan, Oshea, Altınbaran, Altınbay

Althea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Althea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Althea İsmi Konulabilir Mi?

Althea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Althea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Althea İsmi Caiz Mi?

Althea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Althea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Althea İsminin Özellikleri

Althea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Althea İsminin Sayı Analizi

Althea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
T: 24
H: 10
E: 6
A: 1

Althea isminin numerolojik değeri: 57

Althea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Althea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Her gece rüyamda görüyorum seni
En büyük sevdam sensin ey yarim
Artık bu gönül sadece senindir yar

Althea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Althea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Althea

Althea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Althea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Althea

Althea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Althea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Althea

Althea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Althea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Althea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Althea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Canayakın, Sakin, Duygusal olmalarıdır.

Althea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Althea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Althea isminin Notasyonları Nelerdir?

Althea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
A: Adana

Althea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
A: Ahmet

Althea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
A: Alfa

Althea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
A: Aydın

Althea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Althea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Althea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Althea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Althea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.