İsim Arama

Alexei İsminin Anlamı Nedir? Alexei Ne Demek?

Alexei ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alexei isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alexei isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alexei isminin anlamı nedir? Alexei ne demek?

Alexei isminin anlamı nedir?
  • Alexei isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alexei isminin kökeni: Yunanca
  • Alexei isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alexei ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alexei ismindeki harf sayısı: 6
  • Alexei isminin rengi: Mavi
  • Alexei isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Yaratıcı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alexei

Alexei isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alexei ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
:
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Alexei isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alexei İsmiyle Uyumlu İsimler

Alexei İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alessia, Alev, Alecta, Aleana, Aletheia, Alethea, Alesia, Alexandrite, Alea, Aleyna

Alexei İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexus, Alexio, Alexander, Alen, Aleser, Aleko, Alevi, Alemdar, Aler, Alexein

Alexei ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alexei İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alexei İsmi Konulabilir Mi?

Alexei isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alexei isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alexei İsmi Caiz Mi?

Alexei ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alexei isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alexei İsminin Özellikleri

Alexei isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Alexei İsminin Sayı Analizi

Alexei isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
: 0
E: 6
İ: 12

Alexei isminin numerolojik değeri: 40

Alexei İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Alexei İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
En güzel yıllarım hasretle geçti
En güzel yıllarım hasretle geçti
İnciler diziyorum gergefine

Alexei İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alexei isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alexei

Alexei İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alexei isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alexei

Alexei İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alexei isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alexei

Alexei İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alexei ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alexei İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alexei ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Çok Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Alexei İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alexei ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Alaycı, Kırılgan olmalarıdır.

Alexei isminin Notasyonları Nelerdir?

Alexei isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
X:
E: Edirne
İ: İzmir

Alexei Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
X: İkiz
E: Ekrem
İ: İrfan

Alexei isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
X: X-Ray
E: Echo
İ:

Alexei isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
X: İkiz
E: Engin
İ: İstif

Alexei İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alexei ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alexei ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alexei ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alexei İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.