İsim Arama

Agatha İsminin Anlamı Nedir? Agatha Ne Demek?

Agatha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agatha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agatha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agatha isminin anlamı nedir? Agatha ne demek?

Agatha isminin anlamı nedir?
  • Agatha isminin cinsiyeti: Kız
  • Agatha isminin kökeni: Yunanca
  • Agatha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agatha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agatha ismindeki harf sayısı: 6
  • Agatha isminin rengi: Pembe
  • Agatha isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Romantik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agatha

Agatha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agatha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Agatha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agatha İsmiyle Uyumlu İsimler

Agatha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Acantha, Tanitha, Jacintha, Agave, Agafia, Akantha, Agalaia, Agape, Margaretha, Tabitha

Agatha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agatone, Agaath, Agathos, Agah, Agag, Achmetha, Agafon, Hammedatha, Agasi, Gabbatha

Agatha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agatha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agatha İsmi Konulabilir Mi?

Agatha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agatha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agatha İsmi Caiz Mi?

Agatha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agatha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agatha İsminin Özellikleri

Agatha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Agatha İsminin Sayı Analizi

Agatha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
A: 1
T: 24
H: 10
A: 1

Agatha isminin numerolojik değeri: 45

Agatha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Agatha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Agatha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agatha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agatha

Agatha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agatha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agatha

Agatha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agatha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agatha

Agatha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Agatha Christie: Agatha Christie, Mary Clarissa Miller, aynı zamanda Mary Westmacott takma adıyla yazan, kitapları 113 dile çevrilen, yüzü aşkın eserin sahibi Christie, tüm zamanların en çok satan İngiliz roman yazarıdır. Belçikalı Dedetktif Hercule Poirot ve Miss Jane Marple karakterlerinin yaratıcısı Christie, romantizm serileri ve çoçuk kitapları da yazmıştır. 15 Eylül 1890 tarihinde, Torquay, Devon'da, Frederick Alvah Miller and Clarissa Miller'ın kızları olarak dünyaya gelen Christie, evde eğitim gördü. Çok...
Agatha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agatha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Canayakın, Sakin olmalarıdır.

Agatha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agatha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Sessiz, Panik olmalarıdır.

Agatha isminin Notasyonları Nelerdir?

Agatha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana

Agatha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet

Agatha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa

Agatha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın

Agatha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agatha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agatha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agatha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agatha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.