İsim Arama

Agape İsminin Anlamı Nedir? Agape Ne Demek?

Agape ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agape isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agape isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agape isminin anlamı nedir? Agape ne demek?

Agape isminin anlamı nedir?
  • Agape isminin cinsiyeti: Kız
  • Agape isminin kökeni: Yunanca
  • Agape isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agape ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agape ismindeki harf sayısı: 5
  • Agape isminin rengi: Pembe
  • Agape isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Haylaz, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agape

Agape isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agape ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Agape isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agape İsmiyle Uyumlu İsimler

Agape İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agatha, Agave, Agafia, Agathi, Agalaia, Agape

Agape İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agafon, Agasi, Agathos, Agah, Agamemnon, Agag, Agaath, Agapios, Agatone

Agape ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agape İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agape İsmi Konulabilir Mi?

Agape isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agape isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agape İsmi Caiz Mi?

Agape ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agape isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agape İsminin Özellikleri

Agape isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Agape İsminin Sayı Analizi

Agape isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
A: 1
P: 20
E: 6

Agape isminin numerolojik değeri: 36

Agape İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Agape İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Gözlerim her yerde arıyor seni
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
En çok da ahu gözlerini özledim

Agape İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agape isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agape

Agape İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agape isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agape

Agape İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agape isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agape

Agape İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agape ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agape İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agape ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Özgüvenli, Duygusal olmalarıdır.

Agape İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agape ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Agape isminin Notasyonları Nelerdir?

Agape isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
P: Polatlı
E: Edirne

Agape Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
P: Poyraz
E: Ekrem

Agape isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
P: Papa
E: Echo

Agape isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
P: Poyraz
E: Engin

Agape İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agape ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agape ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agape ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agape İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.