İsim Arama

Agathi İsminin Anlamı Nedir? Agathi Ne Demek?

Agathi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agathi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agathi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agathi isminin anlamı nedir? Agathi ne demek?

Agathi isminin anlamı nedir?
  • Agathi isminin cinsiyeti: Kız
  • Agathi isminin kökeni: Yunanca
  • Agathi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agathi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agathi ismindeki harf sayısı: 6
  • Agathi isminin rengi: Pembe
  • Agathi isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Romantik, Tez Canlı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agathi

Agathi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agathi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Agathi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agathi İsmiyle Uyumlu İsimler

Agathi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agafia, Agalaia, Agatha, Agathi, Agape, Agave

Agathi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agag, Fethi, Fathi, Agaath, Agatone, Agasi, Agathos, Agah, Agapios, Agamemnon

Agathi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agathi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agathi İsmi Konulabilir Mi?

Agathi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agathi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agathi İsmi Caiz Mi?

Agathi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agathi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agathi İsminin Özellikleri

Agathi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Agathi İsminin Sayı Analizi

Agathi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
A: 1
T: 24
H: 10
İ: 12

Agathi isminin numerolojik değeri: 56

Agathi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Agathi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Gözlerim her yerde arıyor seni
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Hala buradayım bak , seninleyim
İçeri sen girince

Agathi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agathi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agathi

Agathi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agathi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agathi

Agathi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agathi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agathi

Agathi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agathi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agathi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agathi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Canayakın, Sakin, Enerjik olmalarıdır.

Agathi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agathi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Sessiz, Panik, Kırılgan olmalarıdır.

Agathi isminin Notasyonları Nelerdir?

Agathi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
İ: İzmir

Agathi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
İ: İrfan

Agathi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
İ:

Agathi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
İ: İstif

Agathi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agathi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agathi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agathi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agathi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.