İsim Arama

Zulaykha İsminin Anlamı Nedir? Zulaykha Ne Demek?

Zulaykha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zulaykha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zulaykha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zulaykha isminin anlamı nedir? Zulaykha ne demek?

Zulaykha isminin anlamı nedir?
  • Zulaykha isminin cinsiyeti: Kız
  • Zulaykha isminin kökeni: Arapça
  • Zulaykha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zulaykha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zulaykha ismindeki harf sayısı: 8
  • Zulaykha isminin rengi: Pembe
  • Zulaykha isminin nitelikeri: Uyumsuz, Modern, Gösterişli, İnatçı, Maceracı, Hayalperest, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zulaykha

Zulaykha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zulaykha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zulaykha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zulaykha İsmiyle Uyumlu İsimler

Zulaykha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zulima, Zulema, Zuleikha, Zulaykha

Zulaykha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zulaykha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zulaykha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zulaykha İsmi Konulabilir Mi?

Zulaykha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zulaykha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zulaykha İsmi Caiz Mi?

Zulaykha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zulaykha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zulaykha İsminin Özellikleri

Zulaykha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Zulaykha İsminin Sayı Analizi

Zulaykha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
U: 25
L: 15
A: 1
Y: 28
K: 14
H: 10
A: 1

Zulaykha isminin numerolojik değeri: 123

Zulaykha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Zulaykha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zamansız bir aşksın sen benim için
Uğruna harcarım ben yıllarımı
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Yalnız senin için atıyor bu deli yürek
Kollarımı sevdaya seninle açtım
Hala buradayım bak , seninleyim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Zulaykha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zulaykha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zulaykha

Zulaykha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zulaykha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zulaykha

Zulaykha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zulaykha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zulaykha

Zulaykha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zulaykha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zulaykha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zulaykha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Misafirperver, Yetenekli, Girişken, Gezgin, Romantik, Sakin olmalarıdır.

Zulaykha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zulaykha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Aceleci, Obur, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Kıskanç, Panik olmalarıdır.

Zulaykha isminin Notasyonları Nelerdir?

Zulaykha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
U: Uşak
L: Lüleburgaz
A: Adana
Y: Yozgat
K: Kars
H: Hatay
A: Adana

Zulaykha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
U: Ufuk
L: Lokum
A: Ahmet
Y: Yahya
K: Kadri
H: Hasan
A: Ahmet

Zulaykha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
U: Uniform
L: Lima
A: Alfa
Y: Yankee
K: Kilo
H: Hotel
A: Alfa

Zulaykha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
U: Umman
L: Levent
A: Aydın
Y: Yılmaz
K: Kalyon
H: Halat
A: Aydın

Zulaykha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zulaykha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zulaykha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zulaykha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zulaykha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.