İsim Arama

Zubaida İsminin Anlamı Nedir? Zubaida Ne Demek?

Zubaida ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zubaida isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zubaida isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zubaida isminin anlamı nedir? Zubaida ne demek?

Zubaida isminin anlamı nedir?
  • Zubaida isminin cinsiyeti: Kız
  • Zubaida isminin kökeni: Arapça
  • Zubaida isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zubaida ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zubaida ismindeki harf sayısı: 7
  • Zubaida isminin rengi: Pembe
  • Zubaida isminin nitelikeri: Uyumsuz, Modern, Sevimli, İnatçı, Yaramaz, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zubaida

Zubaida isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zubaida ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zubaida isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zubaida İsmiyle Uyumlu İsimler

Zubaida İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Farida, Elvida, Nida, Zaida, Sayyida, Elpida, Femida, Perida, Zinaida, Majida

Zubaida İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Rida, Abu Ubaida

Zubaida ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zubaida İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zubaida İsmi Konulabilir Mi?

Zubaida isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zubaida isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zubaida İsmi Caiz Mi?

Zubaida ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zubaida isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zubaida İsminin Özellikleri

Zubaida isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Zubaida İsminin Sayı Analizi

Zubaida isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
U: 25
B: 2
A: 1
İ: 12
D: 5
A: 1

Zubaida isminin numerolojik değeri: 75

Zubaida İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Zubaida İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Uyuz olursun sen bana her etapta
Benimde düşlerim ve seninle olan
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Zubaida İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zubaida isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zubaida

Zubaida İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zubaida isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zubaida

Zubaida İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zubaida isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zubaida

Zubaida İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zubaida ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zubaida İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zubaida ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Misafirperver, Sıcakkanlı, Girişken, Enerjik, Güçlü olmalarıdır.

Zubaida İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zubaida ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Aceleci, Aşırı Duygusal, Agresif, Kırılgan, Güçsüz olmalarıdır.

Zubaida isminin Notasyonları Nelerdir?

Zubaida isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
U: Uşak
B: Bolu
A: Adana
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana

Zubaida Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
U: Ufuk
B: Behçet
A: Ahmet
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet

Zubaida isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
U: Uniform
B: Bravo
A: Alfa
İ:
D: Delta
A: Alfa

Zubaida isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
U: Umman
B: Burak
A: Aydın
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın

Zubaida İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zubaida ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zubaida ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zubaida ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zubaida İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.