İsim Arama

Zuleikha İsminin Anlamı Nedir? Zuleikha Ne Demek?

Zuleikha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zuleikha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zuleikha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zuleikha isminin anlamı nedir? Zuleikha ne demek?

Zuleikha isminin anlamı nedir?
  • Zuleikha isminin cinsiyeti: Kız
  • Zuleikha isminin kökeni: Arapça
  • Zuleikha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zuleikha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zuleikha ismindeki harf sayısı: 8
  • Zuleikha isminin rengi: Pembe
  • Zuleikha isminin nitelikeri: Uyumsuz, Modern, Gösterişli, Çalışkan, Yaramaz, Hayalperest, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zuleikha

Zuleikha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zuleikha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zuleikha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zuleikha İsmiyle Uyumlu İsimler

Zuleikha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zulaykha, Zuleikha, Zulema, Zulima

Zuleikha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zuleikha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zuleikha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zuleikha İsmi Konulabilir Mi?

Zuleikha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zuleikha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zuleikha İsmi Caiz Mi?

Zuleikha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zuleikha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zuleikha İsminin Özellikleri

Zuleikha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zuleikha İsminin Sayı Analizi

Zuleikha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
U: 25
L: 15
E: 6
İ: 12
K: 14
H: 10
A: 1

Zuleikha isminin numerolojik değeri: 112

Zuleikha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Zuleikha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zehretme arık bu gününü de..
Ufuklarda güneş semada ay dolun
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
En güzel sen hep benimle hep benim kal
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Zuleikha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zuleikha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zuleikha

Zuleikha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zuleikha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zuleikha

Zuleikha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zuleikha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zuleikha

Zuleikha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zuleikha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zuleikha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zuleikha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Misafirperver, Yetenekli, Duygusal, Enerjik, Romantik, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Zuleikha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zuleikha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Aceleci, Obur, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Kıskanç, Panik, Agresif olmalarıdır.

Zuleikha isminin Notasyonları Nelerdir?

Zuleikha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
U: Uşak
L: Lüleburgaz
E: Edirne
İ: İzmir
K: Kars
H: Hatay
A: Adana

Zuleikha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
U: Ufuk
L: Lokum
E: Ekrem
İ: İrfan
K: Kadri
H: Hasan
A: Ahmet

Zuleikha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
U: Uniform
L: Lima
E: Echo
İ:
K: Kilo
H: Hotel
A: Alfa

Zuleikha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
U: Umman
L: Levent
E: Engin
İ: İstif
K: Kalyon
H: Halat
A: Aydın

Zuleikha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zuleikha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zuleikha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zuleikha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zuleikha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.