İsim Arama

Zoya İsminin Anlamı Nedir? Zoya Ne Demek?

Zoya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zoya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zoya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zoya isminin anlamı nedir? Zoya ne demek?

Zoya isminin anlamı nedir?
  • Zoya isminin cinsiyeti: Kız
  • Zoya isminin kökeni: Yunanca
  • Zoya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zoya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zoya ismindeki harf sayısı: 4
  • Zoya isminin rengi: Pembe
  • Zoya isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Maceracı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zoya

Zoya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zoya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zoya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zoya İsmiyle Uyumlu İsimler

Zoya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Troya, Noya, Alangoya, Zoya, Oya

Zoya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zoya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zoya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zoya İsmi Konulabilir Mi?

Zoya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zoya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zoya İsmi Caiz Mi?

Zoya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zoya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zoya İsminin Özellikleri

Zoya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zoya İsminin Sayı Analizi

Zoya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
O: 18
Y: 28
A: 1

Zoya isminin numerolojik değeri: 76

Zoya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zoya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerim bitiyor yüzüm gülüyor
Of çeker ağlarım giderim buradan
Yarınlarında görmesende beni
Artık seninim ve seninleyim

Zoya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zoya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zoya

Zoya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zoya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zoya

Zoya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zoya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zoya

Zoya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zoya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zoya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zoya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Gezgin, Girişken olmalarıdır.

Zoya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zoya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Geçmişte Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Zoya isminin Notasyonları Nelerdir?

Zoya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
Y: Yozgat
A: Adana

Zoya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
Y: Yahya
A: Ahmet

Zoya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
Y: Yankee
A: Alfa

Zoya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
Y: Yılmaz
A: Aydın

Zoya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zoya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zoya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zoya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zoya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Turan Samilov
08.01.2019

Zoya ismi cok ama cokkk guzel.