İsim Arama

Zosima İsminin Anlamı Nedir? Zosima Ne Demek?

Zosima ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zosima isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zosima isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zosima isminin anlamı nedir? Zosima ne demek?

Zosima isminin anlamı nedir?
  • Zosima isminin cinsiyeti: Kız
  • Zosima isminin kökeni: Yunanca
  • Zosima isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zosima ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zosima ismindeki harf sayısı: 6
  • Zosima isminin rengi: Pembe
  • Zosima isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zosima

Zosima isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zosima ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zosima isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zosima İsmiyle Uyumlu İsimler

Zosima İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Meleksima, Karima, Selima, Mima, Zosima, Asima, Cosima, Fatima, Gülsima, Azima

Zosima İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zosimos

Zosima ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zosima İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zosima İsmi Konulabilir Mi?

Zosima isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zosima isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zosima İsmi Caiz Mi?

Zosima ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zosima isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zosima İsminin Özellikleri

Zosima isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zosima İsminin Sayı Analizi

Zosima isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
O: 18
S: 22
İ: 12
M: 16
A: 1

Zosima isminin numerolojik değeri: 98

Zosima İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zosima İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zamansız bir aşksın sen benim için
Onur Ayva
Seher Merve
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Ansızın çıkıverdin karşıma

Zosima İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zosima isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zosima

Zosima İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zosima isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zosima

Zosima İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zosima isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zosima

Zosima İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zosima ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zosima İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zosima ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Espirili, Enerjik, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Zosima İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zosima ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Zosima isminin Notasyonları Nelerdir?

Zosima isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana

Zosima Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet

Zosima isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
S: Sierra
İ:
M: Mike
A: Alfa

Zosima isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın

Zosima İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zosima ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zosima ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zosima ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zosima İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.