İsim Arama

Zsofia İsminin Anlamı Nedir? Zsofia Ne Demek?

Zsofia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zsofia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zsofia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zsofia isminin anlamı nedir? Zsofia ne demek?

Zsofia isminin anlamı nedir?
  • Zsofia isminin cinsiyeti: Kız
  • Zsofia isminin kökeni: Yunanca
  • Zsofia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zsofia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zsofia ismindeki harf sayısı: 6
  • Zsofia isminin rengi: Pembe
  • Zsofia isminin nitelikeri: Uyumsuz, Dürüst, Pozitif, Sinirli, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zsofia

Zsofia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zsofia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zsofia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zsofia İsmiyle Uyumlu İsimler

Zsofia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Safia, Agafia, Vefia, Zsofia, Nafia, Refia, Rafia

Zsofia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zsofia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zsofia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zsofia İsmi Konulabilir Mi?

Zsofia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zsofia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zsofia İsmi Caiz Mi?

Zsofia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zsofia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zsofia İsminin Özellikleri

Zsofia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zsofia İsminin Sayı Analizi

Zsofia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
S: 22
O: 18
F: 7
İ: 12
A: 1

Zsofia isminin numerolojik değeri: 89

Zsofia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zsofia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zahmet etme kalbimin kapısını açmakla
Sarılıp bana mutlu et beni artık
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Feryat çeker şu garip kalbim senin yokluğunda..
İçimde mutluluk olacaksın sen
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda

Zsofia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zsofia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zsofia

Zsofia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zsofia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zsofia

Zsofia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zsofia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zsofia

Zsofia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zsofia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zsofia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zsofia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Espirili, Sırdaş, Uysal, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Zsofia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zsofia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Baskıcı, İçine Kapanık, Güven Vermeyen, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Zsofia isminin Notasyonları Nelerdir?

Zsofia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
S: Sinop
O: Ordu
F: Fatsa
İ: İzmir
A: Adana

Zsofia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
S: Serhat
O: Osman
F: Fatih
İ: İrfan
A: Ahmet

Zsofia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
S: Sierra
O: Oscar
F: Foxtrot
İ:
A: Alfa

Zsofia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
S: Seydi
O: Oruç
F: Felenk
İ: İstif
A: Aydın

Zsofia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zsofia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zsofia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zsofia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zsofia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.