İsim Arama

Zoey İsminin Anlamı Nedir? Zoey Ne Demek?

Zoey ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zoey isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zoey isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zoey isminin anlamı nedir? Zoey ne demek?

Zoey isminin anlamı nedir?
  • Zoey isminin cinsiyeti: Kız
  • Zoey isminin kökeni: Yunanca
  • Zoey isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zoey ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zoey ismindeki harf sayısı: 4
  • Zoey isminin rengi: Pembe
  • Zoey isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Çalışkan, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zoey

Zoey isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zoey ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Zoey isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zoey İsmiyle Uyumlu İsimler

Zoey İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zoey, Zoe, Zoelane, Zoel, Zoelle

Zoey İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zoey ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zoey İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zoey İsmi Konulabilir Mi?

Zoey isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zoey isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zoey İsmi Caiz Mi?

Zoey ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zoey isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zoey İsminin Özellikleri

Zoey isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Zoey İsminin Sayı Analizi

Zoey isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
O: 18
E: 6
Y: 28

Zoey isminin numerolojik değeri: 81

Zoey İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zoey İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorlukları aşmama yardım edensin
Olmaz olsun böyle ızdırap
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze

Zoey İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zoey isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zoey

Zoey İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zoey isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zoey

Zoey İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zoey isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zoey

Zoey İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zoey ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zoey İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zoey ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Duygusal, Gezgin olmalarıdır.

Zoey İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zoey ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Zoey isminin Notasyonları Nelerdir?

Zoey isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
E: Edirne
Y: Yozgat

Zoey Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
E: Ekrem
Y: Yahya

Zoey isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
E: Echo
Y: Yankee

Zoey isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
E: Engin
Y: Yılmaz

Zoey İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zoey ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zoey ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zoey ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zoey İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.