İsim Arama

Zoelle İsminin Anlamı Nedir? Zoelle Ne Demek?

Zoelle ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zoelle isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zoelle isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zoelle isminin anlamı nedir? Zoelle ne demek?

Zoelle isminin anlamı nedir?
  • Zoelle isminin cinsiyeti: Kız
  • Zoelle isminin kökeni: Yunanca
  • Zoelle isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zoelle ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zoelle ismindeki harf sayısı: 6
  • Zoelle isminin rengi: Pembe
  • Zoelle isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zoelle

Zoelle isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zoelle ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Zoelle isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zoelle İsmiyle Uyumlu İsimler

Zoelle İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Axelle, Angelle, Narelle, Moselle, Maribelle, Zoelle, Danielle, Zoel, Gabrielle, Arielle

Zoelle İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demirgülle, Nuelle

Zoelle ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zoelle İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zoelle İsmi Konulabilir Mi?

Zoelle isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zoelle isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zoelle İsmi Caiz Mi?

Zoelle ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zoelle isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zoelle İsminin Özellikleri

Zoelle isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Zoelle İsminin Sayı Analizi

Zoelle isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
O: 18
E: 6
L: 15
L: 15
E: 6

Zoelle isminin numerolojik değeri: 89

Zoelle İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zoelle İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorda olsa sevmeyi başardım senle
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Elleri elinde olmalı yarin derler
Lakin biraz bana gül artık yarim
Lakin biraz bana gül artık yarim
Elleri elinde olmalı yarin derler

Zoelle İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zoelle isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zoelle

Zoelle İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zoelle isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zoelle

Zoelle İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zoelle isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zoelle

Zoelle İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zoelle ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zoelle İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zoelle ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Zoelle İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zoelle ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Zoelle isminin Notasyonları Nelerdir?

Zoelle isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
E: Edirne

Zoelle Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
E: Ekrem

Zoelle isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
E: Echo
L: Lima
L: Lima
E: Echo

Zoelle isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
E: Engin
L: Levent
L: Levent
E: Engin

Zoelle İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zoelle ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zoelle ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zoelle ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zoelle İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.