İsim Arama

Zoey İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Zoey isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Zoey isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zoey isminin anlamı nedir? Zoey ne demek?

  • Zoey isminin cinsiyeti: Kız
  • Zoey isminin kökeni: Yunanca
  • Zoey isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zoey ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zoey ismindeki harf sayısı: 4
  • Zoey isminin rengi: Pembe
  • Zoey isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Çalışkan, Maceracı

Zoey İsminin Anlamı Nedir? Zoey Ne Demek?

Zoey isminin anlamı nedir?

Zoey İsminin Analizi

Zoey isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zoey ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Zoey İsminin Harf ve Sayı Analizi

Zoey isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zoey İsmiyle Uyumlu İsimler

Zoey İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zoel, Zoey, Zoe, Zoelle, Zoelane

Zoey İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zoey ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zoey İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zoey İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Zoey ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Zoey İsmi Konulabilir Mi?

Zoey isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zoey isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zoey İsmi Caiz Mi?

Zoey ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zoey isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zoey İsminin Diyanetteki Anlamı

Zoey isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Zoey isminin anlamı: Hayat

Zoey İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Zoey ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Zoey ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Zoey ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Zoey ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Zoey İsminin Özellikleri

Zoey isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Zoey İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zoey İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zaman gözterecek herşeyi
Onur Ayva
Elimden tut bir ömür bırakma yar
Yeni ojeleri havalı

Zoey İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zoey isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zoey

Zoey İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zoey isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zoey

Zoey İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zoey isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zoey

Zoey İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Zoey isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Zoey isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Zoey isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Zoey isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Zoey isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Zoey isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Zoey İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zoey ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zoey İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zoey ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Duygusal, Gezgin olmalarıdır.

Zoey İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zoey ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Zoey isminin Notasyonları Nelerdir?

Zoey isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
E: Edirne
Y: Yozgat

Zoey Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
E: Ekrem
Y: Yahya

Zoey isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
E: Echo
Y: Yankee

Zoey isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
E: Engin
Y: Yılmaz

Zoey İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zoey ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zoey ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zoey ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zoey İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

zoey isminin numerolojisi, zoey isminin enerjisi, zoey isminin arapça yazlışı, zoey isminin hikayesi, zoey isminin burcu, zoey isminin uğurlu sayısı, zoey isminin ebced değeri, zoey isminin rengi, zoey isminin harf analizi