İsim Arama

Zinovi İsminin Anlamı Nedir? Zinovi Ne Demek?

Zinovi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zinovi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zinovi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zinovi isminin anlamı nedir? Zinovi ne demek?

Zinovi isminin anlamı nedir?
  • Zinovi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zinovi isminin kökeni: Yunanca
  • Zinovi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zinovi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zinovi ismindeki harf sayısı: 6
  • Zinovi isminin rengi: Mavi
  • Zinovi isminin nitelikeri: Uyumsuz, Yaramaz, Misafirperver, Pozitif, Dinibütün

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zinovi

Zinovi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zinovi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Zinovi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zinovi İsmiyle Uyumlu İsimler

Zinovi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zinet, Zinaida, Zinnure

Zinovi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zindel, Zinovia, Tovi, Zinovi, Zinnur

Zinovi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zinovi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zinovi İsmi Konulabilir Mi?

Zinovi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zinovi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zinovi İsmi Caiz Mi?

Zinovi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zinovi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zinovi İsminin Özellikleri

Zinovi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Zinovi İsminin Sayı Analizi

Zinovi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
İ: 12
N: 17
O: 18
V: 27
İ: 12

Zinovi isminin numerolojik değeri: 115

Zinovi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zinovi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zamansız bir aşksın sen benim için
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Neyleyim sensiz bu canı
Onur Ayva
Varlığına şükürler olsun, günüm günüme yetmiyor
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim

Zinovi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zinovi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zinovi

Zinovi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zinovi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zinovi

Zinovi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zinovi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zinovi

Zinovi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zinovi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zinovi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zinovi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Sportmen olmalarıdır.

Zinovi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zinovi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Umursamaz olmalarıdır.

Zinovi isminin Notasyonları Nelerdir?

Zinovi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
İ: İzmir
N: Niğde
O: Ordu
V: Van
İ: İzmir

Zinovi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
İ: İrfan
N: Nizam
O: Osman
V: Vehbi
İ: İrfan

Zinovi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
İ:
N: November
O: Oscar
V: Victor
İ:

Zinovi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
İ: İstif
N: Neptün
O: Oruç
V: Vatan
İ: İstif

Zinovi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zinovi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zinovi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zinovi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zinovi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.