İsim Arama

Zinovia İsminin Anlamı Nedir? Zinovia Ne Demek?

Zinovia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zinovia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zinovia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zinovia isminin anlamı nedir? Zinovia ne demek?

Zinovia isminin anlamı nedir?
  • Zinovia isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zinovia isminin kökeni: Yunanca
  • Zinovia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zinovia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zinovia ismindeki harf sayısı: 7
  • Zinovia isminin rengi: Mavi
  • Zinovia isminin nitelikeri: Uyumsuz, Yaramaz, Misafirperver, Pozitif, Dinibütün, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zinovia

Zinovia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zinovia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zinovia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zinovia İsmiyle Uyumlu İsimler

Zinovia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ahivia, Zinnure, Zinaida, Zinet, Levia

Zinovia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zinovi, Zinnur, Zinovia, Zenovia, Zindel

Zinovia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zinovia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zinovia İsmi Konulabilir Mi?

Zinovia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zinovia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zinovia İsmi Caiz Mi?

Zinovia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zinovia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zinovia İsminin Özellikleri

Zinovia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zinovia İsminin Sayı Analizi

Zinovia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
İ: 12
N: 17
O: 18
V: 27
İ: 12
A: 1

Zinovia isminin numerolojik değeri: 116

Zinovia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Zinovia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorlukları aşmama yardım edensin
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Olmaz olsun böyle ızdırap
Varlığın yine bana mutluluk verir
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Zinovia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zinovia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zinovia

Zinovia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zinovia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zinovia

Zinovia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zinovia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zinovia

Zinovia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zinovia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zinovia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zinovia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Sportmen, Girişken olmalarıdır.

Zinovia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zinovia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Umursamaz, Agresif olmalarıdır.

Zinovia isminin Notasyonları Nelerdir?

Zinovia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
İ: İzmir
N: Niğde
O: Ordu
V: Van
İ: İzmir
A: Adana

Zinovia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
İ: İrfan
N: Nizam
O: Osman
V: Vehbi
İ: İrfan
A: Ahmet

Zinovia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
İ:
N: November
O: Oscar
V: Victor
İ:
A: Alfa

Zinovia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
İ: İstif
N: Neptün
O: Oruç
V: Vatan
İ: İstif
A: Aydın

Zinovia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zinovia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zinovia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zinovia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zinovia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.