İsim Arama

Zeus İsminin Anlamı Nedir? Zeus Ne Demek?

Zeus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zeus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zeus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zeus isminin anlamı nedir? Zeus ne demek?

Zeus isminin anlamı nedir?
  • Zeus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zeus isminin kökeni: Yunanca
  • Zeus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zeus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zeus ismindeki harf sayısı: 4
  • Zeus isminin rengi: Mavi
  • Zeus isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zeus

Zeus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zeus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Zeus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zeus İsmiyle Uyumlu İsimler

Zeus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Caeneus

Zeus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Andreus, Zaccheus, Timeus, Zeus, Pittheus, Thaddeus, Alpheus, Neleus, Alphaeus, Perseus

Zeus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zeus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zeus İsmi Konulabilir Mi?

Zeus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zeus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zeus İsmi Caiz Mi?

Zeus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zeus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zeus İsminin Özellikleri

Zeus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Zeus İsminin Sayı Analizi

Zeus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
U: 25
S: 22

Zeus isminin numerolojik değeri: 82

Zeus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zeus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerime son verdin sen yarim
En çok istediğim sensin sevdiğim
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Sen gidersen ben biterim.

Zeus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zeus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zeus

Zeus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zeus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zeus

Zeus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zeus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zeus

Zeus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zeus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zeus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zeus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Zeus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zeus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Zeus isminin Notasyonları Nelerdir?

Zeus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
U: Uşak
S: Sinop

Zeus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
U: Ufuk
S: Serhat

Zeus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
U: Uniform
S: Sierra

Zeus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
U: Umman
S: Seydi

Zeus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zeus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zeus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zeus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zeus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.