İsim Arama

Zero İsminin Anlamı Nedir? Zero Ne Demek?

Zero ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zero isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zero isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zero isminin anlamı nedir? Zero ne demek?

Zero isminin anlamı nedir?
  • Zero isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zero isminin kökeni: Yunanca
  • Zero isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zero ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zero ismindeki harf sayısı: 4
  • Zero isminin rengi: Mavi
  • Zero isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Komik, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zero

Zero isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zero ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Zero isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zero İsmiyle Uyumlu İsimler

Zero İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zeredah, Zerrintaç, Zerya, Zergûn, Zerrin, Zerrinkâr, Zerafet, Zernişan, Zerlinda, Zeria

Zero İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zerin, Zer, Hero, Antero, Zereth, Hiero, Zero, Calogero, Zerahiah, Zerah

Zero ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zero İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zero İsmi Konulabilir Mi?

Zero isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zero isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zero İsmi Caiz Mi?

Zero ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zero isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zero İsminin Özellikleri

Zero isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Zero İsminin Sayı Analizi

Zero isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
R: 21
O: 18

Zero isminin numerolojik değeri: 74

Zero İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zero İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
En güzel bağda gonca sen gül sen
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…

Zero İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zero isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zero

Zero İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zero isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zero

Zero İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zero isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zero

Zero İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zero ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zero İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zero ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Maceracı, Sırdaş olmalarıdır.

Zero İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zero ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Gaddar, İçine Kapanık olmalarıdır.

Zero isminin Notasyonları Nelerdir?

Zero isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu

Zero Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman

Zero isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar

Zero isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
R: Reis
O: Oruç

Zero İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zero ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zero ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zero ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zero İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.