İsim Arama

Zeliha İsminin Anlamı Nedir? Zeliha Ne Demek?

Zeliha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zeliha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zeliha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zeliha isminin anlamı nedir? Zeliha ne demek?

Zeliha isminin anlamı nedir?
  • Zeliha isminin cinsiyeti: Kız
  • Zeliha isminin kökeni: Arapça
  • Zeliha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zeliha ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Zeliha ismindeki harf sayısı: 6
  • Zeliha isminin rengi: Pembe
  • Zeliha isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zeliha

Zeliha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zeliha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zeliha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zeliha İsmiyle Uyumlu İsimler

Zeliha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Semiha, Fariha, Rayiha, Taliha, Zelena, Nasiha, Saliha, Zelem, Lamiha, Zelia

Zeliha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yemliha, Zelina

Zeliha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zeliha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zeliha İsmi Konulabilir Mi?

Zeliha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zeliha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zeliha İsmi Caiz Mi?

Zeliha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zeliha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zeliha İsminin Özellikleri

Zeliha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zeliha İsminin Sayı Analizi

Zeliha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
L: 15
İ: 12
H: 10
A: 1

Zeliha isminin numerolojik değeri: 73

Zeliha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zeliha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zehir içsem işlemez
El ele yürüyelim sevda yolunda
Lütfen beni sensizlige mahkum etme.
İçimde umut olursun yarim
Hayat dün, bugün ve sadece yarından ibaret
Ağlama yarim mutluluk yakın

Zeliha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zeliha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zeliha

Zeliha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zeliha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zeliha

Zeliha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zeliha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zeliha

Zeliha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Zeliha Berksoy: Annesi opera sanatçısı Semiha Berksoy'un izinden gitti. Dostlar tiyatrosu, Ankara Birlik tiyatrosu, Ortaoyuncular, İstanbul Şehir tiyatrosu gibi köklü tiyatrolarda yer aldı. Türkiye'nin üçüncü ödenekli tiyatrosu olan Bakırköy Belediye Tiyatrosunu kurdu.Beşiktaş Akatlar'da Cevdet Anday sahnesini düzenledi ve kurdu. Semiha Berksoy ; İlk Türk Opera Sanatçısı ünvanlı ve Atatürk Opera Ödülü sahibi olan değerli bir sanat kadınıydı.Anne Berksoy, sıradışı bir insandı.Berlin'deki Yüksek Müzik Akademisi'n...
Zeliha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zeliha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Zeliha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zeliha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Panik, Agresif olmalarıdır.

Zeliha isminin Notasyonları Nelerdir?

Zeliha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana

Zeliha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet

Zeliha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
L: Lima
İ:
H: Hotel
A: Alfa

Zeliha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın

Zeliha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zeliha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zeliha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zeliha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zeliha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Zelo
01.01.2019

Aynen.

Zeliha Cone
01.01.2019

Zeliha çok güzel bir isim.