İsim Arama

Zaynah İsminin Anlamı Nedir? Zaynah Ne Demek?

Zaynah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zaynah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zaynah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zaynah isminin anlamı nedir? Zaynah ne demek?

Zaynah isminin anlamı nedir?
  • Zaynah isminin cinsiyeti: Kız
  • Zaynah isminin kökeni: Arapça
  • Zaynah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zaynah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zaynah ismindeki harf sayısı: 6
  • Zaynah isminin rengi: Pembe
  • Zaynah isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Maceracı, Misafirperver, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zaynah

Zaynah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zaynah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Zaynah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zaynah İsmiyle Uyumlu İsimler

Zaynah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Maymunah, Shoshannah, Zaynab, Sitnah, Dujanah, Rinah, Sakinah, Fatinah, Zayna, Suzannah

Zaynah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kinah, Binah, Bunah, Zayn, Yonah, Jimnah, Zayda, Jonah, Elkanah, Harbonah

Zaynah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zaynah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zaynah İsmi Konulabilir Mi?

Zaynah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zaynah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zaynah İsmi Caiz Mi?

Zaynah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zaynah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zaynah İsminin Özellikleri

Zaynah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Zaynah İsminin Sayı Analizi

Zaynah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
Y: 28
N: 17
A: 1
H: 10

Zaynah isminin numerolojik değeri: 86

Zaynah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zaynah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Zaynah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zaynah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zaynah

Zaynah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zaynah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zaynah

Zaynah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zaynah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zaynah

Zaynah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zaynah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zaynah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zaynah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Gezgin, Sağduyu Sahibi, Sakin olmalarıdır.

Zaynah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zaynah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Panik olmalarıdır.

Zaynah isminin Notasyonları Nelerdir?

Zaynah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
Y: Yozgat
N: Niğde
A: Adana
H: Hatay

Zaynah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
Y: Yahya
N: Nizam
A: Ahmet
H: Hasan

Zaynah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
Y: Yankee
N: November
A: Alfa
H: Hotel

Zaynah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
Y: Yılmaz
N: Neptün
A: Aydın
H: Halat

Zaynah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zaynah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zaynah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zaynah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zaynah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.